Prosinec 2010

Šťastný Nový rok 2011

31. prosince 2010 v 23:59 | Danny |  About...
Hurá,je další Nový rok a mi se zase o chlup přiblížili tomu hroznému datu,kdy všichni do jednoho zemřeme,pže Mayům dojde kalendář.Taky by si mohli koupit novej,třeba digitální ;)
Ale dost,je čas kazit si oči u TV a cpát se novoročními jednohubkami! Mějte se a oslavujte!

Happy New Year !


Část dvacátá třetí

30. prosince 2010 v 16:44 | Danny |  xxgamexx@hrazivota.com
Zvolili jste,že se Lilyellin soupeř Georg bude chtít pomstít za ten kopanec do obličeje,ale nevyjde mu to.Konečně správná volba! ;)
.............................................................................................................................................................
Zanedlouho reproduktor s potěšením oznámil,že se koná druhé kolo Lilyellina zápasu-ta zaujala bojovou pozici,bylo jí jasné,že Georg na ní nyní nepůjde s otevřenou náručí a růžemi.Stoupla si na bok,ruce vepředu,váhu na zadní noze.Georg  byl tentokrát poháněný vlastním vztekem k ní,to znamená že jeho běh byl teď skutečně běh.Bez jakéhokoliv upozornění po ní šel rovnou pěstí,hákem zleva-ucouvla a obešla ho z druhé strany,kde ho bleskově uhodila hranou dlaně.To v úmyslu neměla,ale najednou byl rychlý,na větší násilí neměla čas.
,,Si myslíš,že si drsňačka,co?"zavrčel potichu,během toho po ní vykopl-počítala s tím a opět rychle ucouvla.Díky Georgově milé poznámce jí hlavou bleskl nápad: bude používat jen obranu a snažit se ho přemoci rozumem.
,,Nemyslím,jen si tak hraju,"broukla a o 3 metry poodběhla.To hromotluka přinutilo věnovat té větičce alespoň minimální pozornost.
,,Že ne?,"opáčil drsně a opět po ní švihl nohou ve velkém bagančeti,módně černým.Ani mu nedošlo,že stojí o 3 metry dál,tudíž na ní nedosáhne.Pak mu to došlo a rozběhl se,ale to už Lilyell vypracovala další větu:
,,Naopak,asi jsem docela trapná,"pokývala smutně hlavou a opět ucouvla, ,,ty jsi daleko lepší než já." Fuj,jsem slizská,zhnusila se uvnitř Lily.Georg se tupě zastavil.Pamatuje někdo z vás,jak v první části téhle story bylo řečeno,že holky jsou v jistých směrech zralejší než kluci?Ta chvíle právě nastala-Georg se jako představitel kluka (nic proti,Daňku :)) zmateně díval a jediné,co ze sebe vykoktal,bylo:
,,C-Cože?" Lilyell na svém obličeji vyykouzlila falešné neštěstí a urovanala si vlasy.
,,Také proto jsem tě kopla do obličeje,omlouvám se.Žárlila jsem,ale už mě to přešlo."  Georg překvapeně zamrkal,i jeho napadlo,že by mu mohla lhát,ale když máte IQ pod 100,moc vám to nejede.Chvilku myšlenku zvažoval,pak svěsil pěsti dolů a z nepochopitelného důvodu pro ni si začal myslet,že o něj stojí jako o kluka.Lilyell to došlo a využila jeho nečinného stání,diváci už stejně nespokojeně pohvizdovali.Postřehl,že se hýbla a máchl rukama jako lopatama,že ji odrazí,ať už dělá cokoli.Jedna jeho pařáta jí skutečně zasáhla a to velmi těsně pod oko-udělal jí tam dlouhý rudý šrám.To jí rozzuřilo,nejen kvůli budoucí infekci z jeho rukou,ale i kvůli dvaceti minutám zabitým v koupelně zamalováváním šrámu šminkami. :)
Proklestila si cestu skrz jeho ruce a začala ho mlátit hlava nehlava,vztek v ní sílil,na hodiny karate si ani nevzpomněla.Za minutu ležel mohutný Georg zkrvavený na podlaze.Nevěděla,jak se jí to podařilo a byla i celkem ráda,že to neví.Vyhrála,to bylo podstatné.
.............................................................................................................................................

Infák ohledně komixu

28. prosince 2010 v 14:28 | Danny |  Komiks-Sims
Ahoj!Teď,na Štědrý den jsem dostal/a dodatek k Sims 3-Povolání snů.Tím pádem změním práci u Leny v komixu o rodině Sims.Mám dojem,že dělá kuchařku a to je dost nudný,tak máte na výběr: může dělat detektivku,lovkyni duchů,stylistku,sochařku nebo hasičku či vynálezkyni.Odhlasujte v anketě,vyberte si.  :)
Danny

Rozšířená povídka - Šťastné a veselé

27. prosince 2010 v 15:38 | Danny |  Tvorba k pláči (příběhy)
Tak,je tu to dokončení povídky Šťastné a Veselé,jak jsem loni sliboval/a.Že mi to trvalo.
................................................................................................................................................
,,ŠŤASTNÉ A VESELÉ!"pronese vždy Santa Claus,když přepadne krb nějaké americké rodiny.Hodně často to říká úplně zbytečně,jelikož celá americká rodinka zpravidla vesele chrní u sebe v posteli.Dnes večer ovšem nezaznělo klasické "šťastné a veselé".
Místo toho jste mohli slyšet:
,,Šťastné a Veselé" a za pár vteřin... ,,Do háje!"
"Do háje" pronesl Santa Clausův vnuk,desetiletý James.Podařilo se mu polovinu dárků vyklopit do popela v krbu,protože zakopl o natažený kabel,co měl představovat důmyslnou dětskou past určenou pro Santu.
,,Jamesi!"vzdychl Santa Claus ,dárky z krbu vyndal a oprášil.Poté je s Jamesem naskládali pod stromeček-skoro se jim tam nevešli,jak byl stromek už zaplněný dárky od rodičů z tohoto domu a Santa přešel ke stolu v kuchyni. ,,Mlíko! Už zase! V zimě mi dají studený mlíko - a já bych si tak dal svařák!" stěžoval si Santa.Všichni si totiž myslí,že jsem Děda Mráz,který je ze zimy nadšený,pomyslel si sklesle.
,,Tak já ho vypiju!" nabídl se James, vzal sklenici ze stolu a nesl jí z kuchyně do obýváku.
Jeden dárek si však usmyslel, že katastrof není nikdy dost a přimotal se mu do cesty.
James se svalil k zemi a studený obsah sklenice se objevil na Santvých- do té doby červených- kalhotech.Santa vrhl nevraživý pohled na objemný dárek pod kuchyňským stolem.
,,No,myslím,že už půjdeme."prohlásil podráždně a bílý flek na lině tam nechali.Poté velmi pracně vylezl James z komínu ven a vyčkával,až se za ním Santa dohrabe.Jeho dědeček byl 100 kilový,nebylo divu,že to tak trvá,ale i na něj to bylo příliš pomalu.Ozvalo se vyheknutí a trhnutí látky.
,,Jamesi!Ty komíny jsou pořád užší.Pomoz mi!"volal zaseknutý Santa.
,,Tak proč nejdeš dveřmi?"zeptal se James.Proč by,proboha živého,někdo měl lézt začouzeným úzkým komínem,když vyrábí pro objemnější lidi věc,co se jmenuje dveře!
,,Ten komín se za těch pár minut asi zúžil..."vymýšlel si Santa,jelikož se cítil trapně-přes rok zdvojnásobil svojí závislost na Coca-Cole, ,,pomoz mi,jinak nestihneme ani ostatní děti!Sněhurka za mě nebude obíhat Američany,ta je ráda,když nemusí pomáhat Mrázovi!"volal zoufale za vnukem.James s povzdechem a výrazem trpitele vytáhl z kapsy Nokii a vytočil číslo hasičů.Ti zanedlouho přijeli a značnou dobu se divili,co že to tam ten stařík v červeném dělá.James se jim marně pokoušel vysvětlit,že je to jeho děda,Santa Claus.Hasiči nebrali dítě v potaz a tahali ven objemného muže z komínu.Když ho vytáhli,jeden z nich vytáhl odněkud z kapsy mobil a zavolal si jednoho policajta,který byl náhodou za rohem a za vteřinku byl na místě incidentu.Policajt vytáhl bloček a upřel zrak na politého utrmáceného Santu.
,,Co jste pohledával v tomto cizím komíně,pane?"zajímal se.James vyprskl smíchy-Co asi!
,,Ten dům jsme vykrádali,oblek Santy je maska."plácl James rozpustile.Policista nepochopil,že se jedná o vtip a zapsal si to.Pak na další lísteček cosi načmáral a vytrhl ho z bločku-se schovívavějším výrazem podal Santovi papírek:
,,Na stanici vás nepotáhnu,je večer před Štědrým ránem.Ale uhradíte pokutu a co nejrychleji se zdekujete,rozumíte mi?" Santa Claus se tvářil nesmírně kysele-dává všem dárky a ještě má platit pokuty?Za nejbližším nebem ten lístek zahodím,slíbil si.K jeho smůle jako by mu policista četl myšlenky:
,,Prosím vás o okamžitou úhradu." Santa upřel pohled na papírek,na němž byla napsána cena 200 dolarů.Pomalu trhl hlavou-tolik peněz s sebou při práci nenosil.Vnuk ale někde peníze sehnal a podal je muži stojícímu před autem.
,,Děkuji,chlapče.Hezkou noc,"rozloučil se policista a všichni odjeli. ,,To sotva,"ucedil Santa.Oba se dohodli,že nebudou pokoušet osud a vydali se pěšky do dalšího domu.Tentokrát vlezli do domu tiše dveřmi.Oklepali ze sebe na koberec cizího domu sníh a pak si zděšeně všimli,že před stromkem postává chlapec v kimonu,asi stejně starý,jako James,možná o rok mladší.Chlapec si jich všiml a zprvu zděšeně vyjekl,poté však zaujal bojovou pozici:
,,Co tu chcete?"vyštěkl nebojácně.James se ujal role mluvčího,protože byl dost chytrý na to,aby věděl,že on bude působit přirozeněji:
,,Neseme ti dárky k Vánocům.Proto tu stojíš,ne?Abys viděl Santu.Tak,tady je." Chlapec v kimonu se na moment uvolnil:
,,Jasný,a ty mu pomáháš,viď,ty mrňavý zloději!Zlámu ti ruce." Karatista tušil,že Jamese přepere.Postarší muž za ním sice vypadal jako Santa Claus,ale to v Americe v prosinci každý druhý.
,,Nejsem zloděj,jsem James,Santův vnuk,"vyjel na chlapce James, ,,a bez tak jsem větší než ty,pitomečku.Tak laskavě uhni,nebo si zase ty dárky odnesem.Vlastně nechápu,proč takový trouby jako seš ty obdarováváme."
,,Jó,"protáhl kluk zlomyslně, ,,a kde ty dárky máte?" James se podíval na dědu a ten na něj.Zapomněli je v minulém domě!
,,To sem přesně tušil,"zasyčel chlapec v kimonu se zeleným pásem přes něj. ,,Táhněte,než vás fakt zabiju!" a rozběhl se k Jamesovi.Podrazil vyššímu klukovi nohy,James se bezmocně svalil.Rychle se ale vyhrabal na nohy a společně se Santou urychleně uprchli.Venku s obrovským nadšením zjistili,že špatně zaparkovali soby,takže jim zdrhli.Opravdu-Šťastné a Veselé!
....................................................................................................................................

Dáreček pro Eve k Vánocům-diplomek

24. prosince 2010 v 8:00 | Danny |  Diplomky pro...
Jako obvykle je to totální horor,a vypadá to,že mi to nedalo žádnou práci,ale opak je pravdou.Bonus jako doplněk k Vánocům a tomu kinu :)
Dáreček pro Eve
Vím,že by to měl být spíš Freddie,ale...tohle se dobře zdobilo ;)
Pozn.autora: jistě,čas zveřejnění je nastavený (nastavený konkrétně od 25.listopadu ;))

Komiks-část 6 aneb Rogerovo sólo 2

20. prosince 2010 v 14:23 | Danny |  Komiks-Sims
Minule můj komiks skončil příjezdem policie ve chvíli,kdy Roger říká Pauline,že jí miluje.
..............................................................................................................................................................
Policie příjíždí pro Rogera,jakožto nezletilého,který si dovolil být venku,protože je už půlnoc.A přestože rodina Pauline a rodina Sims jsou SOUSEDI,policistka trvá na tom,že Rogera těch dest metrů k domu odveze.Pauline odchází do domu se špatným svědomím.Roger v policejním autě
Když vyklopí policistka Rogera z auta,začne se vztekat.Celý tenhle večer se mu nezdařil,takže je neskutečně naštvaný.
Do háje!

Do háje!
Mezitím,co si venku před domem vylévá zlost a lituje se,doma se Lena konečně rozhodla,že je načase dát Billyho do postýlky.Ten je sice už unavený,ale naprosto šťastný,že ho nikdo neotravoval-celý den si hrál.
Billy a Lena
,,Dneska to nebylo tak zlé-možná u vás zůstanu a neuteču."
Pozn.: normálně má Billy světlé oči,to dělá ten stín.
Jared,který dosud spal,je probuzen sirénami od policejního auta,takže celý nepříčetný vybíhá z domu,podívat se,kdo ho to budí o půlnoci.A tam,na chodníku před domem,stojí jeho šestnáctiletý syn,kterého doprovází stejně naštvaná policistka: ,,Vemte si tohohle kluka laskavě domů,já chci jít také spát!"  A policistka nasedne do auta,nastartuje motor a rozjede se.Rogerův vztek náhle zmizí,protože si všimne naštvaného Jareda.
Zděšení
Zděšení
Otec se blíží a zoufalý Roger křikne na odjíždějící policistku: ,,Počkejte,stůjte!Prosím,vemte mě sebou!" Jenže auto odjede.K Rogerovi doběhne rozlícený Jared.
Rozzuřený Jared
,,Kde jsi DO HÁJE byl,teď,o půlnoci??!!"
,,U sousedky,tady,vážně!"
,,Co s ní máš?" Ticho je dostačující odpovědí.
,,Ale nic jsme spolu neměli-držel jsem se od ní takhle daleko!"hájí se Roger...
Rozzuřený Jared
Zděšený Roger couvá...teď by se mu hodila sebeobrana. :)
Jaredovi ale v tu chvíli opět přeskočí a vytáhne z kapsy obří šroubovák.Roger se vyděsí tak,že urychleně prchá domů.Nechce skončit v tom mauzoleu,kde pracuje,jako mrtvý s šroubovákem v lebce.
Jared a šroubovák (v 24:09)
Roger doslova skočí do postele a vůbec ho nezajímá,že je ještě pořád oblečený...
Spánek v oblečení
................................................................................................................................................................

Part 3

15. prosince 2010 v 16:21 | Danny |  Trosečníci aneb příběh do ČJ
 .............................................................................................................................
9.ledna 2010
Když jsem se probudil v přístřešku,zjistil jsem,že je z poloviny zbořený-a na té straně,kde spal Kaoru,který tam ale momentálně nebyl.Vylezl jsem opatrně ven,rozhlédl se a ignoroval Winryino chrápání.A pak jsem si všiml Kaora,jak klečí v písku na pláži a staví si z mokrého písku hrad.Myslel jsem,že zešílím.
,,Kde je snídaně?"křikl jsem na něj,když jsem doběhl na pláž.Kaoru vzhlédl s naivním úsměvem a zašeptal: ,,Stavím pískový hrad pro rybičky.A nekřič tolik,vyplašíš mi slečnu Pony."  Pony?!To je ryba,nebo poník?Celé mě to dost naštvalo,takže jsem mu ten jeho zázrak rozdupal a šel si sehnat jídlo sám.Na okraj pláže jsem přinesl pár pomerančů a banánů,tolik,co jsem unesl.Dva pomeranče jsem snědl a šel vzbudit Winry. Večeřet budeme ty její sušenky.Když jsem se vrátil,jídlo tam nebylo.Kaoru těch pět kusů ovoce snědl sám!Důkazem byla šťáva po celé pravé polovině jeho obličeje.Trochu jsem se naštval.
,,Kam to zmizelo?Bylo tu ještě jídlo pro Winry!?" Kaoru se nevinně usmál.
,,Zmizelo to do mýho bříška.Ty svačinky,co mi dáváte,jsou moc malé." A tak jsem mu vrazil další (asi pátou) facku.Znova se rozbrečel.Vtom vylezla z přístřešku Winry.
,,Nefackuj ho pořád.Bude ještě pitomější,než je."přikázala mi rozespale.
,,Fajn,tak já ho budu kopat,"pokrčil jsem rameny, ,,ale on ti sežral snídani." To naštvalo i ji a dala mu facku.Ještě větší,než já.
-
Odpoledne se Winry rozhodla (!),že si něco v té džungli ulovíme-nějaké zvíře.Souhlasil jsem,ale nezapomněl jsem podotknout,že nemáme čím lovit.Na to mi odpověděla,že mám něco vymyslet.Kaoru se příprav na lov samozřejmě neúčastnil (i když ne že bych mu chtěl dát do ruky ten nabroušený klacek)-zpíval si nějakou písničku jako: ,,Jedna kočička,druhá kočička,čtvrtá kočička,pát-"
S širokým úsměvem na tváři jsem se na něj otočil: ,,A kde máš třetí kočičku?" Kaoru přestal zpívat a zaraženě se na mě podíval.Nepochopil to.Pak mi poklepal na rameno a řekl,že: ,,Jdu si stavět hrad pro rybičky dvě!Protožes mi ho předtím rozdupal a teď jsou kvůli tobě bezdomovci!" Nezapomněl se tvářit uraženě.
-
Čekali jsme u toho keře asi 3 hodiny.Metr a kus před námi byla vykopaná a slušně zamaskovaná jáma,čekající na nějaké zvíře inteligencí podobné Kaorovi. Zatímco já a Winry jsme klečeli na studené půdě s nabroušenými klacky v rukou,náš drahý Kaoru si stavěl z palmových listů (sesbíral ty spadlé;byli jsme rádi,že jsme ho do toho lesa vůbec dostali),větviček a kamínků hrad číslo 3,tentokrát ,,pro pejsky",i když jsme mu už říkali,že psi tady vážně nebudou.Ale pak jsme se na něj vykašlali,hlavně když byl potichu.Kolem nás pořád poletovaly nějací komáři,nejvíc útočili na Winry,které se při jejich odhánění podařilo víckrát sejmout mě,než je.Po těch 3 zmiňovaných hodinách,kdy nikde nebyla ani tlapka,se konečně objevila nějaká zvěř-bylo slyšet šustění listů.Winry se natáhla dopředu,a pomalu odtáhla několik vlhkých listů od keře.Spatřili jsme zajíce.Malý,světle hnědý,celkem roztomilý.Jenže něco jsme jíst museli.Dolezl jsem po kolenou k Winry,jak nejtišeji jsem uměl.Bohužel jsme ale měli tu smůlu,že Kaoru zrovna dostavěl svůj hrad-rozhlédl se,všiml si zvířete a chvatně vstal.Zrovna jsem se připravoval,že po zajíci skočím,když k nám s dupáním a křikem-tím nejhlasitějším-přiběhl: ,,Jéé!Králíček!Pojď sem či čí!" A jak se řítil k naší původní kořisti,nezapomněl zakopnout o vlastní nohu.Spadl do naší vyhloubené jámy.Zajíc utekl.Opět se mu povedlo mě vytočit,tentokrát to bylo ale úplně nejvíc.Zdvihl jsem ho z jámy (na to,že je o 5 cm větší,je teda podstatně těžší) a když stál a nepřítomně se oprašoval,naštvaně jsem ho shodil do té jámy zpátky.
,,Jestli tady kvůli tobě chcípnem hlady,zabiju tě!"zaječel jsem na něj a utekl zpátky na pláž.Za celou tu dobu to bylo poprvé,co jsem chtěl brečet i já.
Chris

Komiks-část 5 aneb Rogerovo sólo

11. prosince 2010 v 14:59 | Danny |  Komiks-Sims
A je tu pátá část mého komiksu!
............................................................................................................................................................
Mezitím co Roger puká vzteky a vymýšlí,co podnikne,Jareda napadne uvařit  večeři.
Jared+jídlo=katastrofa
Jenže podle jeho výrazu je vidět,jak jídlo nakonec dopadlo-zčernalé vafle...
Během Jaredova pálení jídla Roger přestane myslet na pomstu sestře a kámošovi a rozhodne se navštívit jednu z těch slečen,co se mu líbí.Sousedku Pauline.
Roger váhá
Ale zasekne se v polovině cesty k domu krásné sousedky a její rodiny a váhá,zda má zazvonit.
Tréma
Nakonec zazvoní,ale vítezí nad ním tréma,polohlasně si říká,co má své zatím kamarádce a tajné lásce říct.  ,,Dnes ti to sluší...ó,ne,to je debilní....miluju tě,Pauline-sakra,to nikdy neřeknu!...ach jo."
Během jeho monologu se vynoří Pauline,i přestože je pozdní hodina,neodolatelně oblečená.
Roger a Pauline
,,Ééééé...." Vešerý nácvik rozhovoru je v tahu.
Och!
,,Sakra tobě to sluší!"vyrazí ze sebe po dlouhém tichu.Nakonec se před svojí láskou uvolní a věnuje jí jeden zamilovaný pohled za druhým.
Zamilovaný pohled
Zhruba po hodině rozhovoru,kdy s ní dost nezkušeně flirtuje,jí nakonec vyzná své city.
Vyznání
Řekne jí to celkem profesionálně,s vážnou tváří,ale Pauline se tváří hodně nerozhodně.Pro ní je to pouze malý kluk,o kterého nestojí,navíc má snoubence,ale to mu říct nemůže.Pro ní -naštěstí-tahle situace dnes večer nenastane,protože přijede policie...
.........................................................................................................................................................

Část dvacátá druhá

7. prosince 2010 v 18:07 | Danny |  xxgamexx@hrazivota.com
Vybrali jste,že Justin Marx zůstane žít,i když je to škoda-já jsem pro ty druhé dvě ;)
...............................................................................................................................................................
Lilyell se snažila zklidnit vydýcháváním.Polovina už byla za ní.S narůstajícími obavami ji tělo donutilo udělat pár kroků vpřed-chtěla vědět,kdo bude její další soupeř.Do arény naklusal Diego.Pár holek z obecenstva zahvízdalo.Přiběhl k ní a prudce zastavil.
,,Tvůj další soupeř je Georg-tamhle stojí.Jak vidíš,je to velký hromotluk,zjevně-"  Důležitou informaci už ji sdělil,ale jako obvykle začal nepřekonatelně a přehnaně žvanit.
,,Sklapni Diego!"okřikla ho.Vadilo jí,že ho musí okřikovat jako prvňáka.Byl strašné děcko.
,,É,promiň,"zahuhlal.Vydržel mlčet ale asi tak 35 vteřin:
,,Chceš nějak pomoct?Pomáhal jsem už tuně holkám a zprav-" a zase začal.Lilyell zaregistrovala,během jeho dlouhého monologu,že se mu za a) líbí b) že když se ho zeptá,vážně jí poradí,i když bude obkecávat.
,,Dobře,chtěla bych od tebe pomoc." Rázem utnul svůj monolog a rozzářeně se na ni podíval:
,,Copak to bude lady?Umím masáže,strategie,nakupovat,zdobit st-"  a jeho monolog opět vesele pokračoval.V Lily se začala vařit krev,ale nakonec ze sebe slušně vymáčkla:
,,Chtěla bych poradit,jak mám toho vazouna zlikvidovat."  Diego kratičce přemýšlel.
,,Je to jasný-je sice velkej,tlustej a svalnatej,jenže tyhle typy jsou za a) pitomý a za b)děsně pomalý.Nejlepší b-" Chtěl dokončit svojí radu,jenže v ten moment kovový hlas s radostí oznámil,že začíná druhé kolo Lilyellina zápasu.Diego začal něco sprostě nadávat a kvapem odběhl do zákulisí,protože v aréně už neměl co dělat.Lilyell byla kompletně naštvaná.Kdyby ten hloupý kluk pořád nekecal o všem,co zvládá a kdy dělal,už by jí stihl tu nedokončenou větu říct třikrát.Takhle zůstala jeho rada pouze na faktě,že její soupeř Georg bude pomalý,což ale věděla.Bude toho muset využít.Počítala s tím,že Georg nebude tak jemný,jako ten dlouhán před ním.Tyhle kluci byli vymaštění až na půdu,jenže silní.Vztek v ní sílil-ten trotl se k ní hrabal něčím,čemu říkal on sprint už dobrou minutu.Tak pomalého vážně neočekávala.Když se k ní konečně přiblížil,zastavil a s chlípným výrazem si ji prohlédl:trochu vyšší než normál,dlouhé trochu vlnité hnědé vlasy,štíhlá,modrooká a pod rozevřeným zipem bundy se jí rýsovaly tvary,které na holkách měl nejraději (pardon,ale nešlo mi to napsat nějak přesněji :)).Dlouhou dobu ji pozoroval.Lilyell dokonce se znechucením zjistila,že z ní slintá.V momentě,kdy natáhl pravou ruku,aby ji pohladil po vlasech,ho za ni drapla a cukla jím dopředu.Byl těžký,takže neodletěl o takový kus,jak předpokládala,ale i tak ho to vykolejilo.Pekelně ji ten úchyl naštval.Udělala k němu jeden rychlý drobný krok a než si stačil uvědomit,kde je a co má dělat,pořádně ho flákla přes hlavu pěstí.V ten moment,zhruba vteřinu předtím,než ho zasáhla,se na ní začal otáčet,takže ve výsledku její pěst dopadla na jeho pravé ucho a poté pokračovala dál.Přitiskl si tlapu na ucho a ohnal se po ní volnou rukou-uskočila.Všiml si,že ji netrefil a rozběhl se k ní,pravou ruku pořád držel na uchu.Když byl poměrně v kvalitní vzálenosti od ní,nakopla ho vši silou do břicha.Původně zamýšlela,že ho kopne níže (myslím,že je jasné kam :)),ale tak detailní ve svém odhadu vzdálenosti nebyla.I to ovšem stačilo k tomu,aby padl k zemi-na kolena,skoro přesně k ní.Věděla sice,že už první část druhého zápasu skončila,protože byl na zemi,ale neodpustila by si,kdyby ho teď,v kleku,nekopla přímo do obličeje.Georg šíleně zařval:
,,Ty krá-- pitomá!!!Mrcho!!!!!"  Z nosu mu silně začala téct krev.Chtěl se na ní vrhnout,ale nedokázal kvůli bolesti vstát.V uctivé vzdálenosti,tak,aby na ni nedosáhl,před ním přidřepla.
,,To máš za to,ty úchylný prase!"zašeptala zlostně.Pak se otočila na podpatku (obrazně) a poodešla od něj o 5 metrů.Za moment mělo začít druhé kolo druhého zápasu.
..............................................................................................................................................................
Yeah,hlasujte v anketě :)

Do hlubin času

4. prosince 2010 v 15:47 | Danny |  Recenze knížek
název knihy: Justin Time - Do hlubin času
počet stran: 259
vydáno roku: 2004 (v ČR 2008)
vydáno kde: Německo
překlad: Jan Hlavička
počet daších dílů (už v ČR) : 4
obálka:
Justin Time-do hlubin času

P.s.: normálně to má daleko lepší barvy,ale co byste po internetu chtěli! :)

O čem to je:
Justin Time je slavný třináctiletý kluk,co žije v budoucnosti,v roce 2385.A proč je slavný?Jeho rodiče byli první lidé,jež měli vyzkoušet cestu časem nově sestaveným strojem.Před nimi to zkoušela jenom lahev šampaňského.Tehdy bylo Justinovi 6 let.Jeho rodiče se z cesty už nevrátili a z něho se stal ,sirotek času´.Justin vyrůstá a vzdělává se v internátní škole a jako každý rok se netěší na prázdniny,protože zatímco ostatní děti si jedou užívat,on trčí pořád zavřený ve škole.Jenže tentokrát je to jiné-během léta mu přijde zpráva od strýčka (otcův bratr),že ho zve na prázdniny k sobě.Milý malý Time nemešká a přestože mu to nikdo nedovolil,odjíždí ke strýci Chestrovi,dalšímu co pracovali na stroji času.Když se s Chestrem potká,zjistí,že zprávu mu neposílal,že strýc si vlastně vůbec nepřál,aby se Justin objevil-ne ve chvíli,v den,kdy se po 7 letech opět zpouští stroj času a vycestovává první zákazník,Herbert Hansftackl...samozřejmě se to pokází a v roce,kdy žije Darwin,hrozí velké neštěstí,narušení dějin.Stroj času se rozhodl,že vycestovat s ním do minulosti ale smí nyní jen ten,co splní limit 50kg,což nikdo z dospělých nemá,takže na záchranu světa nastupuje Justin Time...
Moje názory
vhodné zhruba pro děti od 10ti let,téma je všeobecně pro všechny-děti,dospěli,kluci,holky...
Hodnocení: 8/10
klady:
pěkně a slušně promyšlené,líbí se mi téma cestování časem.Hlavní hrdina je přirozený.
zápory:
nijak zvlášť nevyniká kniha nad průměr,což je škoda.Občas v knize přílišná složitost.

Mám zhruba miliardu oblíbených knížek...

1. prosince 2010 v 15:30 | Danny |  Téma týdne
Když jsem tohle téma uviděla na blogu,zacloumala jsem rukou Anicoolce a řekla: ,,Ančo,na blogu je přesně téma pro nás!" (Anicoolčin blog)
Jsme totiž knihomolové.Ale zpátky k tématu.Tady je seznam podle oblíbenosti ;)
1.místo série CHERUB (má to několik dílu,tak jestli chcete konkrétněji,tak nejradši mám díl ŠÍLENSTVÍ) -už jsem tady psala recenzi na 1.díl z CHERUBU:Nováček-první díl
A proč?Akční,strhující,postavy se chovají normálně,když si odmyslíte prostředí,tak i realistické
2.místo série Síla Pětice (taky několik dílů,recenze tu už taky je) : Krkavčí brána-1.díl
A proč zrovna tohle?Je to od talentovaného Anthonyho Horowitze,to už je tak záruka kvality,plus je to sympatická kombinace lehkého temna a akce.A líbí se mi tam jedna postava ;)
3.místo všem známá klasika Harry Potter ,myslím že není třeba představovat :D
Proč že?Krom toho že je to světový fenomén je to výborně promyšlené,vtipné,může to číst kdokoliv (většině lidí to sedne).... a miluju dvojčata :D
4.místo série Justin Time
A proč tahle série? Sice není nijak zvlášt známá,autor taky ne,ale týká se to cestování časem,což mě vždycky jako téma bralo,takže jasně sem patří.A třetí díl je výborně vtipný.Recenzi připravuju,jsem za půlkou.
Dál už mi seznam nepokračuje ,ale myslím,že je třeba těm knížkám dát šanci,takže ještě mám ráda:
Artemis Fowl;Eragon (a Eldest);série Řada nešťastných příhod;série o Alexovi Riderovi;Narnie (atd,C.S.Lewis);série Darrena Shana;série o Charliem Hnátovi....