Říjen 2011

C'mon Girl

30. října 2011 v 16:51 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
A jsem tu s další písničkou,jsme u písmene C-a začneme toto písmenko připomínající vanilkový rohlíček (cukroví!Vánoce!!! :D) písničkou ideální na poslouchání večer...mám to vyzkoušené,v takových devět večer je to skvělé :).

Název: C'mon Girl
Album: Stadium Arcadium-Jupiter (2006)
Song:

Oblíbenost: * * * */ * * * * *
Má to trochu horší kvalitu (za to může Youtube)-ale ten konec za to stojí! Ten ďábelský smích budu muset natrénovat :D...

Únava prázdninových dnů+fotky z venčení

28. října 2011 v 18:55 | Danny |  Kecy,kecy a asi zase kecy
Během toho,co poslouchám sprosté písničky (BSSM :D),umírám nudou a únavou nad klávesnicí.Ve středu rodiče skončili malování,takže včerejšek jsme celý strávili tím,že jsme tahali nazpět nábytek,luxovali vše možné i nemožné,nandavali obrazy,přenášeli matrace...bylo to nekonečné! V duchu jsem si slíbila,že dnes nikam nepůjdu a budu odpočívat.Ha ha,to byla zase naivita! Máma prohlásila,že chce jet na nákup (FUJ!) a pak navštívit naší rodinnou kamarádku/esoteričku,což jsem zamítla se slovy "Mám moc práce" a zůstala doma.Abych rodině mohla za pár hodin podat důkaz mé "Moc práce",rozhodla jsem se,že dodělám úkol do školy,avšak po celkových 3 a půl hodinách (tedy včetně minulých dnů,dnes to byly "jen" 2 hodiny) to vzdávám,jsem teprve v 60%! Je to tak zdlouhavé a otravné!!! A zítra,zítra bude sobota,což v mojí rodině znamená celý den uklízení=lux pojede od rána do večera (to není fráze,tak to vážně je),máma bude hulákat ať se /zase/ učíme (to,co dělám dnes,je asi flákání,že),tudíž celý den bude vypadat tak,že ráno se budu nudit 3 hodiny nad sešitem s nějakým předmětem,pak se přesunu do další místnosti,kde konečně budu moci hodinu dělat něco svého,poté budeme přemístěny do bratrova pokoje-hudební kulisa: lux-,kde se až do oběda ve 4 odpoledne budu nudit nad něčím čtecím,nebo iPhonem,načež do sebe vpravím během vyměřených 15ti minut nepoživatelný oběd a až do večera bude pokračovat nudný koloběh,až konečně někdy ve 21 hodin se dostanu ke skutečně svým věcem,jako můj pokoj,notebook,hudba...vyhlídka na sobotu je pomalu horší než na pondělí... :D.Už nemůžu,tyhle 3 dny jsou na zabití...už aby byla neděle! Konečně volno-jediné volno z celých prázdnin! Ufff....
No,to není jediné,co sem chci psát.
Jednoho krásného večera-dle mého notebooku 1.5.2011-jsme byli s Antíkem a jeho fenkou Charlienkou venku.Antík si vzal foťák a já se vytasil s iPhonem za účelem vyfotit Charlienčino skákání přes lavičku.A takovéto fotky jsme pořídili:
To byly dvě portrétové fotografie,teď už akce! :D
...začněme rozcvičkou!...
Rozcvičeno,jdeme skákat!
To není bílý flek,to je pes letící rychlostí světla přes překážku! :D Ne,iPhone to prostě líp nevyfotí.Alespoň však vyfotí něco,narozdíl od Antíkova foťáku,co má sice víc mPX,avšak pomalejší spoušť...
Byla by to krásná fotka,nevyfotit si kus svého prstu a mít to slabší jas...nicméně,to nejlepší,co z přeskoku máme :D.Zkuste si i vy někdy vyfotit pohybující se zvíře,uvidíte-nebo spíš neuvidíte-jak se to nedá cvaknout! XD
A když jsme odvedli namáhavou práci,pojďme nakrmit mazlíčka....nebo spíš dravou šelmu?
Potravou,která Charlienku tak rozvášnila,byly člověku silně nevonící střívka...avšak pro ni je to velké lákadlo,a tak Antík nejednou skončil málem bez prstů :D
Charlienka se olizuje a já málem z toho zápachu hodila šavli,ale to je asi věc vkusu :)
Pro jídlo dokážeme cokoliv!
To je obecně snad nejlepší fotka z celé sekce-naším cílem bylo vyfotit i Charlienčin jazýček,což se tady povedlo i v dobré kvalitě...great ;)
A to je slavný konec! :D Původně jsme chtěli s Antíkem zveřejnit fotky spolu,jenže uplynul téměř půlrok a pořád jsme na to neměli čas...

Malování,lidská krutost a bezohlednost-klasický mix

25. října 2011 v 21:17 | Danny |  About...
Fuj,to je jeden z nejhorších názvů,co jsem kdy stvořila!
No,posledních pár dní mám poněkud problém psát sem nějaké vysokointeligenční či nízkootáčkové články,protože by to byly jen splácaniny stížností na svět.Ale dnes už si postěžovat musím :)
Doma malujeme další kus místnosti a neobejde se to bez klasické hysterie mojí drahé maminky a nudění se u babičky a dědy...mnom,to jen tak pro vyjasnění.Každým dnem trpím díky svému okolí.
Můj bratr kopíruje až nechutným způsobem mámu a je to skutečně otravné.Vážně se mi nelíbí,jak mě celé dny kritizuje a myslí si,že sežral všechnu moudrost!: "Ježíííš,ty si ale závislá na těch RedHotech..." Nejlepší na tom je,že vždy,když prohlásí nějakou takovouhle s prominutím píčovinu,tak se sám nepodívá na to,co dělá on-že už čtvrtou hodinu paří na PSP a dělá to celé dny a je na tom rovněž závislý! Kdyby mi to alespoň říkal někdo starší než já,ale je mu je 10 let,pro Krista!
Nebo má takové ty rádoby inteligentní řeči,jak všechno zvládá a jak si se vším poradí,pořád se mě snaží zesměšňovat a když ho pošlu do pustých končin (to slovo zní jinak,ale vy snad víte ;)),tak se ještě urazí a prohlásí něco jako "Ty seš strašnáááááá!"...Před momentem mě kritizoval za to,že si ve vlastním pokoji se zavřenými dveřmi na vlastním stereu (nebo jak se tomu krámu říká) pouštím vlastní CD nahlas-no tak on není nikdo doma a já si to budu pouštět šeptem,že jo! Nebo možná předpokládá,že jakmile jeho majestát vkročí do domu,okamžitě vypnu svojí lásku a budu se mu klanět! Jeden by řekl,že CD jsou od toho,aby se poslouchala tak,aby je člověk slyšel a jednoduše nahlas! Když si moje máma pouští ty svoje popový ňaminky,tak to taky duní přes celý dům a nikdo neřekneme ani popel...POPEL! :)
Pak mě rovněž trápí lidé,co si hrají na to,jak zvládají totálně vše,okřiknou vás,ať se jim někde nemotáte/nepomáháte,načež to zkazí...A další kategorie lidí jsou ty,co se neustále chlubí a potřebují si zvedat svoje docela nezničené ego na úkor druhých (tím mám na mysli i pár lidí z tohoto virtuálního světa).Myslíte si,že když se budete vytahovat a ztrapňovat dílo druhých,že je to v pořádku?! Nebo se svojí tvorbou neustále buzerovat?
(Případně buzerovat o sobě,to je taky skvělá kombinace.)
Proč je pro tolik lidí těžké být tolerantní,vždyť na tom nic moc není! Za co žiju s takovými?Za to,že mám minimum předsudků?
No nic,tak jsem se vypovídala nikomu,je to lepší,děkuji si a čauky ;)
(P.s.: Kde je zvednutí hlasitosti? Aha,tady...!)

10.part

24. října 2011 v 21:40 | Danny |  Trosečníci aneb příběh do ČJ
21. 1. 2010
Ráno jsme se s Chrisem tam nějak dohodli, že si půjdeme zaplavat do moře. Jiní touží po dovolené u moře, válení se na pláži - a my to máme zadarmo, tak proč toho nevyužít? Třeba je to naše poslední moře.
Pořádně jsem si Chrise v "plavkách" prohlédla - s potěšením jsem zjistila, že mám větší svaly než on a celkově je dělaný strašně úsporně, s tenoučkými kostmi. To znamená, že ho snadno utopím. Kaoru stál dost plaše vedle nás, jediné, co měl ve vodě, byl palec u levé nohy. Chris ho přesvědčil, aby šel plavat s námi:
"Když půjdeš do moře s námi, nic ti dneska neudělám." A to byla pro něj dostatečná motivace. Vlastně celkově Kaora nechápu - kdyby se snažil, přepral by i mě, a to se nechá fackovat něčím tak nekvalitně vyrobeným, jako je Chris. Třeba nemá rád násilí. Oba jsme chytli Kaora za jednu paži a odvlekli ho hloub, zhruba po pás. Já a Chris jsme se potápěli, cákali na sebe vodu - dobře, možná je to dětinské, ale je to sranda - a vzájemně se topili (samozřejmě jsem dávala pozor, abych ho vážně neutopila, i když mám často chuť). Kaoru tam jen pořád stál, po pás ve vodě a zděšeně nás pozoroval.
"No tak, hni sebou, ponoř se!" křikl na něj Chris, deset metrů hloub. Kaoru zavrtěl hlavou a s nadějí se obrátil k pláži: "Na to zapomeň! Koukej něco dělat, nebo půjdu usmažit tu tvojí bestii!" vyhrožoval Chris. V tu ránu byl Kaoru ve vodě, dokonce k nám doplaval (umí plavat!). Za 15 minut už úspěšně zapomněl, že vodu nemá rád a v klidu se s námi bavil až do odpoledne. Stejně tak to je i s jeho strachem z duchů v lese. Stačí odvést pozornost, a je to v pohodě.

Winry
22. 1. 2010
Dneska ráno jsme normálně snídali, - jestli se někdy dostaneme z tohoto šeredného místa, už NIKDY si nedám ovoce - dopoledne jsme opravovali přístřešek (já a Winry, Kaoru krmil tu bestii - kolikrát ještě budeme ten přístřešek opravovat?) a teď se Winry pokouší obživit svůj mobil prosáklý vodou. Po chvilce jejího snažení se mobil zapnul a zahrál úvodní znělku Nokie...

-

Bylo to na nic. Mobil se sice zapnul, dokonce narozdíl od knížek z knihkupectví nebyl ani vybitý, akorát měl trochu mokrý displej zevnitř. Jenže tady není signál. I přesto se Winry pokoušela dovolat rodině, nebo jim napsat SMS. Nedařilo se. Kaoru kvůli tomu brečel, výjimečně jsem ho chápal. Po 15 minutách marného snažení mobil vypnula a naštvaně zahodila. Doslova, přistál o 5 metrů dál v písku. Mám žízeň.

Chris
--------------------------------------
Jo,kde jsou ty časy,kdy Evička šla po anime klucích :D *slza* XD

Muffiny,básnička,bajka...

21. října 2011 v 13:37 | Danny |  About...
No teda,se mnou to jde z kopce! Buď jsou nadpisy zfetované (za což nemohu já,nýbrž příjemný hlásek zpívající z Youtube :D),nebo šílené,nebo naprosto debilně primitivní (ale ještě umím psát velká písmena,narozdíl od jiných-no tím myslím tebe,moje imaginární sestřičko XD)...
Takže,dneska jsme za nějakých 45 minut úspěšně upekli muffiny (né,ty měkký i nejsou chyba),z takové té předem hotové směsi.
Take me home,take me home....může zpívat vůbec někdo tak ženským hlasem,když je muž?! A jak to,že zpívám hlubším hlasem než Josh???!!!
Nemohli jsme si udělat sami směs,když máte za celý týden čas jednu hodinu a to ještě před kroužkem,moc to nevypadá na to,že to stihnete...nicméně,na krabičce té směsi byl zezadu návod a já a Antík jsme ho úspěšně přelouskali a muffiny připravili-tedy pro ujasnění,já se bavila nad skvělým nádobím a kohoutkem,co mi stříkal do ksichtu vodu a Antík dělal muffiny :D...
Výsledek: dobré
-pokračování o 2 dny později,21.10.-
A takhle ty muffiny vypadaly:
Ňam! :D
Aby toho nebylo málo,včera večer jsem díky Ančinému hezkému báspísmixu (něco mezi básničkou a písničkou)vymyslela trochu horší,avšak docela dlouhou básničku:
Pohlédla do hlubokých očí
a pozvedla k ústům číši-
nápoj však nedopila,ruka se sklenicí ztuhla ve výši.
...její život právě končí.
Naproti ní sedí přítel její,
ústa se mu smutkem chvějí.
Dal totiž na dno sklenice
prášek jedovatý velice.
Upustila číši a víno se vylilo,
s vínem i její život.
Jeho život to však spasilo,
jejich osud byl šeredný podvod.
Viděl budoucnost
a s ní i veškerou bezmocnost.
Pokud prý se Scarlet bude žít,
lože s ní sdílet,
ona začne pít a on z ní šílet:
Zabije celou rodinu v opilosti,
krutě a bez milosti.
Vykrade banky od Norska až do Indie,
jeden policajt ji pak při zatýkání zabije.
On bude obviněn jako její komplic,
nevadí jim,
že řve z plných plic:
"Já o tom nic nevím!"
A závěrem,aby nebyl ochuzen,
k trestu smrti bude odsouzen.
Aby věštbě zabránil,
sám sebe zachránil.
Strašně ji miloval a hodně se jí bál-
teď přemýšlí kam by se schoval,co dál.
Nasypaného jedu lituje,
s časem se však neobchoduje.
Věštkyně se mu hlasitě smála,
vždyť mu celou dobu lhala!
On se dřív věštkyni do života promítl,
požádala ho o ruku,on odmítl.
A tak vzhled i povahu změnila,
aby se o mnoho let později pomstila.
-
Pistol vyklouzla mu z ruky,
procházel posledními muky.
Při posledním nadechnutí
pocítil náhlé procitnutí:
Naslouchej,pomáhej a miluj,
nad ostatními se smiluj.

Já teda nevím,jestli k tomu mám dávat nějaký popis.No,jméno Scarlet je samozřejmě inspirace od RHCP,Scarletino běsnění je zase inspirováno činy Dani rovněž od RHCP...myslím,že ta básnička je docela jasná na pochopení,tak moc pitomá je :D
Střídám tam druhy rýmů,ale rýmuje se všechno,není to žádný báspísmix :D.Chtěla jsem původně napsat nějakou romantickou básničku,jenže mě neustále napadá smrt v nejrůznějších variacích,i když tady to byla smrt na jiný způsob než minule a přeci jen,romantičtější,ta o smrtícím dešti byla spíš o temnotě :D.A ještě závěrem,moje krátká bajka:
Kudlanka nábožná měla mizernou náladu.Jako obvykle.
"Co tě zase žere?"zamračil se její manžel.
"Mám hlad."odsekla a sežrala ho.Po zbytek dne se cítila skvěle a měla dobrou náladu.
Plný žaludek=dobrá nálada (za každou cenu)
No,učitelka po nás chtěla krátkou bajku,pokud možno moderní a s poučením.A tak dostala tohle :D

Konkrétně okolo...

15. října 2011 v 18:00 | Danny |  Kecy,kecy a asi zase kecy
Hloupý název článku=hloupý článek.No,takže jsem tady.Už snad oficiálně smím lézt na svůj vlastní notebook,a tak tu píšu nesmyslný článek o ničem :D.Jak jsem psala naposled,nebyl čas.A když už byl čas být na notebooku,musela jsem dohánět resty,co se za týden mého chybění na PC vytvořily,jako například zábavné sledování AVG tabulky "brzo vám bouchne notebook"-tedy tabulky upozorňující na konec licence-,která se nedala zavřít,odpovídání na miliardu mailů a zpráv,co se nakupily,hledání superúžasných informací k úkolu do ČJ a pak jsem samozřejmě neodolala a dost času strávila sledováním své lásky.Už mám víceméně vyřešený dárek pro svojí mámu,hurá,upečeme (my a upečeme?Cože?To fakt budeme vydávat za pečení?) muffiny,přesněji řečeno,během té kraťoučké hodinky ve středu,co máme před začátkem kroužku,upatláme muffiny z takové té směsi,údajně za 20 minut hotové.Haha,za 20 minut maximálně tak rozděláme krabičku od té směsi,při našich oslňujících schopnostech :D.Ale když to zvládnu,pořídím fotky.Což asi zvládnu,ale znám svou ochotu vložit sem ty fotky,takže spíš "když se donutím,dám sem fotky".
Už docela dlouho si říkám: "Běž něco napsat na blog." Než se ale za těch několik hodin k notebooku dostanu,zapomenu,o čem psát,tudíž výsledkem je něco jako tohle.Možná bych vám mohla také vyprávět o báječnosti tanečních.
Jo,chodím do tanečních.Jsem nemehlo a jedna z těch nejméně šikovných holek,co tam jsou.Co dál...?Hm,nenávidím holčičí oblečení! Silonky vymýšlel očividně nějaký kretén...Mám za sebou 3 hodiny z 20ti a docela se děsím prodloužené,která bude 6.11. Je o mně sice obecně známo (tady na mém blogu),že bych byla nejraději opačné pohlaví a myslím,že je docela jasné,že se běžně nelíčím-což je také tím,že po ránu nemám vůbec čas.Avšak do tanečních nalíčená chodím.Češu se,maluju si oči i když na to bez brýlí nevidím (tudíž končí řasenka v mém obočí či v mém oku a né na řasách...),dávám na sebe nejrůznější doplňky jako třeba velké naušnice.Vážně se snažím vypadat jako normální holka-tedy mít slušivé šaty i ksicht.A hádejte,na co všechno je mi ta páteční hodinu a půl dlouhá příprava! No na *****,protože když se jdou pánové zadávat,pokaždé zůstanu stát (Kluků je méně než holek,docela klasika),jako přebytečný kus!!! Se mnou ještě zůstává stát sem tam nějaká holka s akné od Á až po Železo,dívka,co má děsivý předkus,nebo ta,co váží zhruba o 30 kg víc,než by měla.Ani jeden z "bonusů",co mají chudáci dotyčné dívky nemám a přesto zůstávám na ocet.Štve mě to! Není to tím,jak mi říkali ostatní: "Neksichti se,usmívej se!Podívej,jak děsně se tváříš!" Všimla jsem si,že po celou dobu tanečních se usmívám,nebo dokonce hlasitě směju a ve více jak polovině případů je to dokonce přirozené,baví mě,když se s partnerem naprosto nemožně motáme,pže neumíme kroky,nebo bouráme do sloupu,protože při couvání si ho nevšimneme.Konverzuji s partnery co nejlépe zvládám,úsměv sem,pochvala tam,když je mi sympatický.Tak kde je chyba?! Sakra to vypadám tak děsně?Jestli jo,proč mi příbuzní říkají opak? No nic,až z toho budu mít zase depresi (včera jedna skončila,taneční mám v pátek večer :D),uslyšíte o tom znova ;)
Pro Ondryho: Ano,já si přečtu tvojí story,a to velmi ochotně.Dokonce jsem už z mobilu kus četla,akorát jsem to neohodnotila,protože psát komentáře z mobilu je jedním slovem děs.Včera jsem si chtěla tvojí story přečíst z notebooku,ale nenašla jsem odkaz! A ve finále tě chci požádat,aby ses s dovolením nechoval jako idiot,protože jediné,proč jsem to nečetla bylo to,že až dodnes jsem neměla čas/bylo ho minimum. /Narážka na tvoje články na toto téma a nesmyslné děkování pro Lilly a Ann za to,že to čtou.Připadá mi to jako komplex z neúspěchu,nebo jak to definovat./ Nechci tě urazit,jsi fajn,jen ti říkám skutečnost.Nebyl čas,teď zas nemám odkaz,tak si nestěžuj ;).
Bye lidi!

Tvoření a smažení/snažení

11. října 2011 v 19:07 | Danny |  About...
Ahoj!
Tak,doufám,že jste pochopili,že nemám čas...
B) mám problém s matkou->notebook dočasně zabavené zboží (Já,taková skvělá bytost!...dnes tu jsem tajně.)
Čas získám někdy tak ve čtvrtek, mám spoustu práce,takže článek dost odfláknu,ale něco už sem hodit musím...Jako práci mám samou lepší zábavu: bratrovo učení (látka 5.třídy) - tedy udělat jeho úkoly,můj 6ti stránkový test z biologie a to z nepochopitelně náročných buněk,bakterií a podobných srágor,co mají milion názvů,dále je to divný úkol na ČJ,hloupý a dlouhý úkol na AJ (tomu ale rozumím aspoň z půlky! :D)-jo,Anthony,směj se mi v té písničce,fakt díky!-,potom zařídit matce dárek k narozkám (nic si nezaslouží,ale co mám dělat,že jo) a hlavně,přečíst Odysseu /nebo Odysseiu (?) od Homéra.Už tu odpornou knížku mám doma a krom toho že je to cca 380 stran nezáživného textu,tomu absolutně nerozumím! Přečetla jsem první "verš",prvních pár slov,a už teď vůbec netuším,o čem to tam mluví! :
Štvaný muž bloudí,Múzo,sinými moři,ztroskotav svatou Tróji.
Spatřil nesčetná města i mravy,vytrpěl nezměrné strasti na vlnách,bojuje se svými druhy o holý život a návrat do vlasti.
Druhů svých nezachrání,marně se o ně s osudem rve,sami se uvrhnou v záhubu svévolným činem:
porazí,hlupci,bělostná stáda Hélia,Hyperiónova syna.Za to jim bůh odepře spatřiti otčinu.

Co chápu: Štvaným mužem myslí Odyssea.A tím tak končím.Co je to siné moře,kdo je Múza,co znamená "ztroskotav svatou Tróji"? Co jsou bělostná stáda Hélia? Jeden by řekl,že Hélius (Hélionec,Hélij,nebo jak se to skloňuje!!! XD) bude Bůh Slunce,třeba,jenže co je na něm bělostného a co je na něm stádo...? Bůh jim odepře spatřit otčinu? Cože,otčinu? Jako že nesmí do nebe,nebo co? Kdo tomu rozumí,ať vysvětlí,děkuju!
Neměli by k takhle nečitelným textům dávat slovníky?
To ale není to,o čem chci mluvit.
Během mého pokusu o zvládnutí těchto úkonů sem ještě hodím 2 své mizerné básničky,na které jsem pyšná,aby jste se pobavili nad dalším vyjádřením mé pitomosti v jiné formě :D :
Krev teče jí ze rtů i očí,
propast brzy překročí.
Krev na její líci-
je mi líto ti říci,
že mrtvá bude do vteřiny,
není čas na pocit viny.
Umírá pomalu i rychle,
tvé srdce jistě vlhne.
A až bude čas,
uslyšíš ze záhrobí její hlas,
říkájíc "Jsem v bezpečí,
nech toho,kluci přeci nebrečí"

Možná že spojení "je mi líto ti říci" zní krkolomě,ale mě se zdá logické... :P A ano,srdce vlhne zní možná divně,ale epitetony jsou občas ještě divnější než ten můj,tudíž... myslím,že o čem to je je jasné.Vymyšleno někdy před týdnem/dvěma,během učení se na chemii :D (jo,taková nuda to byla)

Obloha pláče,
je deštivo,
oloupává se z domů zdivo,
kapka za kapkou skáče.
Bubnuje déšť do střech,
prosakuje skrz beton i mech.
Poslední jejich vzdech
ozývá se krajinou,
v šedavých chmurných dnech,
kdy bezpochyby zahynou.
Vítaná by byla rychlá smrt,
přišla by vlastně velmi vhod,
osud je však škrt-
poslední,co uvidí,bude veliký plot.
Plot vedoucí do tajemných luk,
kde stojí v černém plášti kluk,
co oznámí ti s klidem:
"Už nevrátíš se k lidem."
Je plavý,hezký,mladý,
avšak padá hlady!
-
Olizujíc mrtvých kosti,
najedl se do sytosti.
Vysál je i s duší,
na slunci jejich zbytky suší.
Teď je načase ze země povstat
a vymyslet,koho dalšího dostat!

Až do části "Osud je však škrt" (všimli jste si,že se to rýmuje s tím smrt,že jo?) je to myslím docela logická a jasná básnička,dál už docela záleží na tom,jestli pochopíte,co mám na mysli.Od části "v černém plášti (hávu by tam šlo taky,co?) kluk" to dle mne už zase smysl dává...to jsem napsala před 3mi dny,během zábavného fenování si hlavy (nenávidím tuhle činnost!),při dešti,někdy v 11 večer :D
Tak se mějte nějak fajn a kdo chápe Odysseu,sem s výkladem! ;)

Snail Bob 2

5. října 2011 v 13:38 | Danny |  Odkazy na hry
Druh: logická oddechovka
Pro: 1 hráče
Hodnocení: 7/10
Jak se hraje a o čem je:
Stanete se vládcem nad životem jednoho šneka,co se snaží dostat ke svému dědovi,avšak cesta není lehká.Pokaždé se objeví nějaká překážka,se kterou si vmžiku musíte poradit,jinak vás něco odnese do nebes,někde se vybouráte,něco vás rozplácne (násilí tam není brutálně vyobrazeno)...pokud opravdu nedokážete přijít na to,co v daném levelu dělat,otevřete si Walkthrough :).Ovládání je myší-pokud chcete šneka zastavit (aby stál na místě,protože jinak se neustále pohybuje směrem kupředu),klikněte na jeho ulitu.Jestli chcete,aby naopak zrychlil,najeťe kurzorem do levého horního rohu a klikněte na ×2.Případné nejastnosti vám objasní návod pod hrou,poněkud jiný než můj :D
Osobně jsem dohrála hru až do konce,i když asi dvakrát jsem potřebovala Walktrough.
Můžete zkusit i Snail Bob 1,který má 20 levelů (čili o 5 méně než Snail Bob 2)a trochu jiný příběh na začátku,ovšem ovládání je stejné.
Názor:
Poměrně jednoduché levely,očím příjemná a přijatelná grafika.Hra je opravdu spíš na uklidnění,levely se dají zvládnout i bez pomocných návodů a vy si pak můžete říct,jací jste dobří,že jste šneka dovedli do cíle :D.A pokud máte vztek,můžete nechat šneka zahučet do propasti či udělat z něj sympatickou placku...Hra vhodná i pro malé děti ;)

9.part

2. října 2011 v 16:07 | Danny |  Trosečníci aneb příběh do ČJ
19.ledna 2010
Kaoru včera radikálně snížil naše šance na přežití.Zbořil přístřešek a vymáchal toho svého nechutného zajíce v naší dešťové vodě.Takže budeme muset znovu vyrábět vodu tím pomalým způsobem,kdy je jí ještě málo.Včera jsme na sebe byli tak naštvaní,že jsme každý spali na jiné části ostrova.
Vzbudil jsem se,šel si umýt ruce do moře a kolem mě začala poskakovat ta pištící zrůda.Zrovna jsem se chystal zajíce nakopnout,ale mou pozornost upoutaly nějaké kamínky opodál.Když jsem se přiblížil,zjistil jsem,že se jedná o nápis z oblázků: Promiň Chrysi. Byl od Kaora-kdo jiný by byl schopný udělat v mém jméně chybu?Důkladně jsem se rozhlédl.Kaoru stál ohromně nenápadně za jednou úzkou palmou.Dělal jsem,že ho nevidím a zakřičel jsem: "Škoda,že tu Kaoru není!Moc rád bych mu poděkoval!" Hned jak to uslyšel,s nadšeným výrazem ke mně přiběhl.
,,Vážně?"ptal se dychtivě.
,,NE!" To ho sice zklamalo,ale byl rád,že se s ním bavím.Potom jsme se dohodli,že pro Winry uděláme kvalitní snídani,aby také nebyla naštvaná.Vzali jsme všechno ovoce,co tu je-mandarinky,pomeranče,kokosy a banány.Pomeranče a mandarinky jsme oloupali,kokosové mléko nalili do PET lahve a naředili troškou vody…Byla nadšená.
Chris
20.ledna 2010
Předtím jsem si skoro vůbec nestěžoval, ale teď už vážně musím:
a) pořád mám žízeň
b) Chris pořád nadává na Usagouška
c) Chris mě pořád mlátí
č) Nikdo se nesnaží mě zachránit
d) Winry taktéž nadává a mlátí mě
ď) Nesmím si zpívat
e) Mám hlad... ovoce nezasytí
é) Chris mi rozšlapal hosty na pohřbu
ě) Chris mi rozdupal hrad
f) Je tu moc písku
g) Bolí mě břicho
h) Není tu Usagi
ch) Nesmím brečet (stejně NIKDY NEBREČÍM)
i) Smějí se mi
í) Není tu Hikaru
j) Není tu televize
k) Nemám kde spát, někdo rozbil přístřešek
l) => chybí mi moje postel!
m) Mám dost ovoce, už nechci ovoce! Místo toho, aby mi ti dva přinesli sushi za to, že nebrečím (ale já NIKDY nebrečím!), tak mi pořád cpou kokosy!
n) Rozpadá se mi oblečení
ň) Smím mlčet, i když nechci
o) Mám odřeniny
ó) Odlepuje se mi ta náplast
p) Pálí mě oči
q) Nutí mě se koupat
r) Nikdo neposlouchá mé názory
ř) Nudím se tu!
t) Usagoušek mi jí jídlo! Je to můj kamarád, ale jeden by si myslel, že to dělá schválně...
ť) Bolí mě záda
u) Není tu gauč
ú) Chybí mi civilizace
ů) Nemám se přibližovat k zařízení na vodu
v) Není tu počítač
w) Nemám tu mobil
x) Nedá se tu koupit suvenýr
y) => chybí mi peníze
ý) Dělám jim sluhu
z) Celkově je to tu strašné!
ž) Bolí mě ruka
Kaoru Kuchiki