Březen 2012

Dani California

29. března 2012 v 20:16 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Dani Californii jako postavu miluji.Je to (ne)imaginární mladá holka,která se poprvé objevila asi v albu By The Way a stejnojmenné písničce a zemřela v této písničce...text
Anthony,nemusel's ji zabíjet.Maggie je fajn holka,ale já mám radši Dani Californii,přestože byla později vrah.
A video je naprosto geniální,ať si myslíte,co chcete (třeba ty,Eve :D) :P.

Název: Dani California
Album: Stadium Arcadium (Disc 1)
Video:

Ták a kdo byl takový borec,že uhodl všechno?
Tady je přibližné pořadí:
1. Elvis Presley ("áááá,Thonymu to sluší!")
2. Beatles ("Flea je geniální cvok!")
3. Jimi Hendrix a prý Cream,ale já bych spíš řekla,že to napravo je John Lennon
4. Parliament-Fun­kadelic
5. 70s Glam (New York Dolls, Bowie,...) ("Já chci Thonyho s modře podmalovanýma očima,rtěnkou a fialovým kloboukem!!!" :D)
6. Sex Pistols ("A tenhle sestřih si měl Thony nechat,pže mu zatraceně sluší!")
7. The Misfits ("Chad jako takový mrtvolně hrající XD!")
8. Poison ("A taky chci Anthonyho oblečenýho jako děvku holku! Miluju jeho pohyby,které dělá v 2:38-2:43!")
9. Nirvana ("Flea ve 2:51 XD!!! To s bráchou strašně milujeme!")
10. THE RED HOT CHILI PEPPERS -> že jim nadržuju těmi velkými písmeny? Ale to se vám zdá! :D

3:18-3:20 -Na Anthonym miluji mnoho jeho zvyků a zvláštností,ale tohle dětské hopkání byla 1 z mých oblíbených věcí už dříve :D
Pro Eve= 3:26 -No a řeší snad on nějaké nozdry?! :D
3:49-3:58 -Mnohdy jsem uvažovala,jestli se náhodou nenatáhne,zvlášť při skocích na jedné pozadu.A zdá se,že ani při natáčení se mu to nestalo. Divné.
4:07 a 4:32 -To by nebyl Anthony,aby nevymyslel pitominu XD
4:16 -Jednoho dne si natřískáš čelo o zem.Zcela vážně.
4:42 - A může mi kdokoliv říct,proč se zdá,že John je vyšší než Anthony? Dle mnoha lidí by neměl být,tak copak je to za podvod,tohle? (I když na pár fotkách byl také John zázračně větší....že by boty?) :D

Natáčení videa jim dalo mnoho práce a samozřejmě se někdo z nich zranil.Byl to Flea,dostal šlupku od Anthonyho kabelem :D, když s ním Thony vášnivě točil nad hlavou.

Chili novinky

24. března 2012 v 22:19 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Johne,nemám tě ráda.Omlouvám se.Ale z toho,co čtu poslední dobou,to tak nějak nejde,mít tě v oblibě:

Chris Rock uvede kapelu Red Hot Chili Peppers do rokenrolové síně slávy, událost, která se uskuteční 14. dubna 2012. Upravená verze slavnostní ceremonie bude mít premiéru na HBO 5. května 2012.
Chris Rock je přítel a fanoušek Red Hot Chili Peppers. V roce 2006 si psal s producentem Rickem Rubinem, že se mu album Stadium Arcadium velmi líbí. Dokonce se stal i jeho součástí při natáčení videoklipu Hump De Bump. Anthony Kiedis se zeptal Chrise jestli chce režírovat video. Chris odpověděl: "V pořádku, budu režisér, ale musíš souhlasit, že budeš jediný bílý ve videu." Anthony se zasmál a řekl: "V pořádku, protože to bude vypadat jinak."
V nedávném telefonickém rozhovoru Anthony Kiedis se vyjádřil: "Chris je přítel kapely, je to skutečný fanoušek hudby."
Nedávno jsme Vás informovali, že na akci se zúčastní i bývalí členové kapely: Jack Irons a Cliff Martinez. Kytarista John Frusciante se nezúčastní. Bubeník Chad Smith řekl "Zeptali jsme se ho na to. On řekl: 'Skutečně se necítím dobře, ale děkuji za pozvání '.Všechno je v pořádku. Je to ten typ člověka myslím, že když skončí s něčím, jde k další fázi svého života. Chili Peppers nejsou právě teď pro něj na obzoru. "
Smith dodává, že to nenaruší oslavu v Clevelaende. "Jsem velmi rád. Hudba není soutěž. Ano,líbí se vám kdybychom vyhráli Grammy a podobně. Ale Rock Hall se liší. Není to jako nejlepší věc měsíce nebo roku. Je to dlouhá kariéra a jsme šťastní. Lidé, kteří se tam dostanou, to už není vtip. Je to velmi cool. Takže se na to těším, bude to zábava. Není zde žádný nátlak, že vyhrajeme, nic podobného. Takže můžeme jít, pobavit se, slavit s přáteli, rodinou, fanoušky. "

Johne,jak to,že je ti špatně a nemůžeš přijít,když jsem také četla,že jsi v poslední době složil kolem 300-400 skladeb? Není to trošku divné?
Přijde i Jackie Irons a Cliff Martinez! Ok,Jackie byl základ a Cliff vlastně taky,ale Johne,tys tam byl nejdýl a Thony do tebe byl (svým stylem) zamilovaný,tak proč prostě nemůžeš přijít,když tam budou i tihle a to už nejsou s RHCP dlouho? Chápu,že se věnuješ něčemu jinému,ale to sakra nemáš jeden den čas? Nevadí ti,že to třeba může Thonyho a Fleaho bolet? Chad je silný,ale Anthony je trochu uplakaná bytost...A i kdybys nechtěl s RHCP nic mít a i kdyby se nakrásně všichni 3 (Anthony,Chad,Flea) tvářili,že jim na tom nesejde,nemyslíš,že to bude vypadat pro celý svět trochu divně? Tím,že jsi odešel jsi mě pořádně naštval překvapil mnoho lidí a odmítnutím navštívit Rock Hall of Fame způsobil,že si lidi jako já mohou myslet,že se s nimi už ani nebavíš.Proč? Že by v tom bylo něco víc a že by tě zase rozčiloval Anthony? Jasně,že jsem četla,že odcházíš kvůli jiným hudebním zájmům,ale kdo ví...
A mimochodem,to co řekl Anthony (to o tom videu),mi nedává smysl.Ale je to vtipné,i když to nechápu (-> Kdo ví co tím myslel? Už mám 2 teorie,ale to moc nepomáhá.). :)
Z nepochopitelného důvodu mě těší,když teď pro tisk mluví Chad.Anthony je sice můj miláček a tak všechno,ale někdy se mi zdá,že strašně kecá nebo mele nesmysly...Chad je profesionálnější a vypadá to pro okolí lépe. :D Ale stejně se těším,až Anthony bude zase schopný lítat po světě -teď už by teoreticky měl být- a říkat světu věci,které nikdo nechápe.
Co mě ale velmi potěšilo:

14. dubna 2012 Red Hot Chili Peppers vstoupí do rokenrolové síně slávy, k tomuto datu vydají skladby svých oblíbenců v digitální podobě. Na nové nahrávce najdeme cover verze skladeb jako např.: Ramones (Havana Affair), Iggy & The Stooges (Search & Destroy), Dion and the Belmonts (Teenager In Love) nebo live verze Neila Younga (Everybody Knows This Is Nowhere) a Beach Boys (I Get Around).

Jen bych si přála,aby k tomu přidali moje oblíbené Mini Epic....nejsem si jistá,jestli je to cover,ale chci to tam! :)
A víte co chci ještě víc? ABY COVER ALBUM DORAZILO DO ČR!
Danny

Changing fashion

22. března 2012 v 18:26 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
*ďábelský smích*
Hádejte,co jsem našla!
To nikdo neuhodne,pže to snad nikdo nezná.

Jak Anthony párkrát hrával ve filmech a tak,tak jsem našla *výgeb* něco jako krátký film nebo epizodu něčeho,kde má Anthony hlavní roli. Já se směju i teď,když to píšu,je to jednoduše geniální! Teda lépe řečeno,on je geniální.
Film nemá "zvuk",není namluvený,ale to vlastně nevadí,protože všichni umí dostatečné množství ksichtů (zvlášť Thony je jak známo specialista)...
Mimochodem,v jeden moment je tam slečna bez vršku,takže pokud vám není 18,stejně jako mně,nedivejte se :P
Poznámka: Je to "RHCP video",takže je to šílené-to jen upozornění pro ty normální :)

K videu:
4:32- taky jste si všimli? V Americe Oreo sušenky už v 90.letech a u nás je to žhavá novinka!
5:24-A jak se nechá obsluhovat-ještě se k tomu tváří znechuceně! :D
5:47-Přesně tohle dělám vždycky v převlíkacích kabinkách.Sdílím tvůj názor,Thony.
7:57-tak do téhle doby to bylo ještě docela normální....jen co ale pustíte Anthonyho na pódium...
10:38-Fotku! Chci fotku!
10:46- Jo,máš sakra problém :D,neměl ses nechat chytit.
11:44-přesně,hnusná představa!

Miluju,jak je ta bělovlasá hysterka větší než on a stejně tak ty ostatní baby XD
A všimli jste si,jak běhá? XD
Konec je dokonalý!
Btw,pochopil někdo,koho přesně hraje ta bělovlasá hysterka? Hraje jeho managerku nebo co? Jsem trochu na vážkách....
Chudáčka ho tahá a chová se jako protivná matka (a on zase jako malý parchant,ale na tom není nic zvláštního)....

Vy myslíte,že beze změn to bude lepší?

16. března 2012 v 20:54 | Danny |  About...
Chci se vyjádřit k obecnému stavu nyní v ČR.
Vyjádření zní: to je hrůza.
Poznámka před čtením článku: politicky zaměřeno (a to doprava),v případě hrubého nesouhlasu si nechte drsné výrazy pro sebe.

15.part

13. března 2012 v 17:47 | Danny |  Trosečníci aneb příběh do ČJ

31. 1. 2010
Winry si NEUSTÁLE stěžuje, že příprava ohně mi trvá dlouho. Mám z toho rozedřené klouby na rukou a navíc to nejsou pravé křemeny, takže se to urychlit nedá! Zvlášť, když se setmí a já na to nevidím.
"Tak si ten oheň rozdělávej sama, když jsi tak chytrá!"
Winry povýšeně zvedla bradu: "Já ulovila ryby, ty uděláš oheň, Kaoru uvaří. Slyšels' někdy o dělbě práce?"
"Jo, o dělbě jo, ale nemyslel jsem, že budeme jednat ve vztahu otrokář a otroci!" odsekl jsem.
"Předpokládám, že já představuju otrokáře!" zašklebila se a odcvrnkla hmyz, co jí lezl po koleni. Jen ať ji kousne - a sežere! Vůbec mě udivuje, že tu nejsou nějací moskyti.
"Správně! Já dělám oheň a ještě se starám o vodu. Ty akorát lovíš ryby - což bych zvládl taky - a plaveš si v moři. Případně lamentuješ na mobilem!"
ˆ"Ty máš co říkat - půlku dne ječíš na Kaora a tu druhou počítáš nějaké nesmysly!"
"Jaké nesmysly! Snažím se spočítat, jak daleko-" začal jsem jí vysvětlovat mojí současnou práci, ale přerušil mě Kaoru:
"Mohli byste toho nechat?! Ztratil se mi Usagoušek, to je přece podstatnější!"
"Sklapni!" okřikli jsme ho unisono. Je jedině dobře, že se ta potvora schovala…

Chris


1. 2. 2010

Chris a Winry se hádají. Usagoušek mi pravidelně mizí. A já se HROZNĚ nudím!
Nejhorší je, že se nedokážu rozhodnout na čí straně budu - na Winryně nebo Chrisově. Pokud se rozhodnu pro Winry, tak dostanu ochranu před Chrisem a možná i větší příděl jídla! Ale pokud se přídám ke Chrisovi, tak na mě nebude křičet. Ale co je lepší?
Doma to bylo lehčí. Když se hádá Hikaru s rodiči, tak jsem automaticky na jeho straně, a když jsem se hádal já, tak byl on na mé. A my dva jsme se spolu nikdy nehádali... on je moje "spřízněná duše". Moc mi chybí a já vím, že já jemu také... Dlouho jsem nebrečel, tak jsme si řekl, že je zas jednou na čase dát prostor svým emocím..
Po nějaké době jsem se rozhodl, že si to rozpočítám, na čí straně budu... "En-ten-týk-y, dva-špa-lí-ky.. Chris! Hmm... možná to zkusím znovu.En-ten-tý-ky... Chris! Tak tedy Chris," říkal jsem si pro sebe, když v tu chvíli přišel Chris s tím, že moc vyřvávám a vybíjel si na mne, nevinné osůbce, svou zlost. Winry! ROZHODNĚ jsem NA WINRYNĚ STRANĚ!!!
V tu chvíli přišla Winry s úlovkem.
"Winry! Jsem na tvé straně! Dostanu víc jídla?" řekl jsem nadšeně. Winry se na mne podívala a v očích se jí tak zlostně zalesklo.. Ups.. Asi jsem si měl vybrat Chrise..

Kaoru

Díky Bohu,Anthony stále nedospěl!

5. března 2012 v 19:22 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Včera jsem narazila na velmi uspokojující informaci,která mě na dočasnou dobu uklidnila.
Začínala jsem se obávat,že od té doby,co má Anthony syna,začíná dospívat.Ale klid,nic takového se neděje.Jen je trochu zodpovědnější,ale jinak pořád stejný.Děkuju,děkuju!
Jestli nechápete co mě na tom tak těší,hned vysvětlím: Věc první je,že nedětinský Anthony by nebyl Anthony.Druhá věc je,že tím pádem neztrácí svůj zajímavý a zvláštní smysl pro humor.Výborně! Třetí věc je,že protože naštěstí nijak výrazně nedospívá,neztratí tak ani svůj čistý úsměv,ani vrozené nadání neustále si život dělat zábavným-tzn.hrát si.
Jak vidíte,nezáleží na tom,kolik vám je fyzických let.Pokud jste mentálně jinde,tak s tím nikdo nic neudělá.
A co bych dělala,kdyby Thony přestal být sluníčko a byl by z něj rádoby civilizovaný dospělý?
Co že byla ta výborná uspokojující informace? :

Interview with The New York Times
Published March 2nd, 2012. By Andrew Goldman for The New York Times.

Interviewer: You had to postpone your upcoming tour because of an injury. What happened?
Anthony: There's this weird bone that's kind of in the ball of your foot, which I had broken in two on our "Stadium Arcadium" tour from jumping off of Chad's drums night after night. It never healed. It finally reached a breaking point on tour in 2011 while I was sprinting after Flea in a heated game of toilet tag, and something snapped in my foot.

Interviewer: Hold on. Toilet tag?
Anthony: It's like tag, but if you get caught, you have to put your arm up, and someone can free you by flushing your arm.


XD XD Myslím,že tohle myslel vážně.Přinejmenším to o těch skocích z Chadova bubnu je pravda,to vím i odjinud.Ale ta hra mě sundala včera na 10 minut ze židle! :D Díky moc,Thony!
A ještě jedna velmi zajímavá část rozhovoru:

Interviewer: What's your deal with women? You've said you're fearful of ending up a serial womanizer like your father. But when you left the mother of your son, she said, "I really hope he finds what he's looking for."
Anthony: Ten years ago, I would have said I'd be in a relationship for a long period of time, but as I sit here today, I wonder if maybe I will go the way of my father. Four years into the life of my son, I realize I'm so in love with him and he's so in love with me that if I don't find that lifelong partner out there, it's O.K. I think I'm still figuring out how to be a little less selfish. I'm probably not long-term-relationship material for now.

Volně řečeno,Anthony si je vědom toho,že na dlouhodobé partnerství je nevyzrálý a do stavu "oženit se" dle mého názoru nedorazí nikdy :D.Což mi ale vůbec nevadí! Pravděpodobně bych jeho manželku nenáviděla,pokud by to tedy nebyla jedna z těch jeho ex holek,co byly fajn.A to byly krom těch posledních skoro všechny....
Já tu bytost miluju :D

Pár slov na nadpis nestačí

2. března 2012 v 17:01 | Danny |  About...
One day I felt
like it's my last day
One day I felt
I must go away

One day I felt
it's life too far from me
One day I felt
I haven't seen
what I have to be

I was that day so close to die,
I said over and over "Why I?"
I've been whining
-not kidding-
'cause I'm miser
I've realized later
...I've been stupid:
"Why I do it?!"

Torture me
what I see
Torture me
'cause I must be

Fight like a brave,
don't only crave!


Včerejšek...byl naprosto strašný den-tedy přesněji odpoledne.Průběh čtvrtka na sobě cítím doteď: ještě pořád mě pálí oči a bolí hlava jako po kocovině (jako kdybych ji snad někdy měla!).
Víte co z toho plyne? Nikdy nebrečte déle jak hodinu a půl,protože se zruinujete na spoustu následujících hodin.
Složila mě něco,co by mě mělo složit daleko méně.Ale já nemám psychickou sílu normálního člověka.
Já...vlastně nevím,jestli o tom chci mluvit.Nechci a chci,takže...
Antík se stěhuje.
Ták,to je ono.Nemění školu,zem,město nebo tak nějak,ale stěhuje se.Nezdá se vám to jako hrůza? Mně teda jo.
Moje první reakce na to zjištění (přes net) bylo,že po dvou odstavcích už jsem brečela.
Pokaždé,když to dělám,se následující den cítím jako největší debil.Jenže emoce si neovládáte na zapískání.
Probrečela jsem celou zprávu a nebyla jsem schopná se nijak uklidnit.Tisíckrát jsem si během té slabé "chvilky" (no ok,byly to asi 3 hodiny) mohla říct: "A proč vlastně brečíš? Nějaký racionální důvod?" A odpověď byla stále stejná: "Já NEVÍM!"
Možná mě to vzalo proto,že tohle stěhování byla moje noční můra posledních několik měsíců.Strašně moc mě to děsilo-a teď je to tady.
Snažila jsem přesvědčit sama sebe,že to vlastně bude OK,že určitě nebude bydlet daleko a že poslední dobou jsme na sebe neměli čas.Ale víte,to není žádný pořádný důvod.Ať už se přestěhuje kamkoliv,je to problém.Moje rodina mi znemožňuje vidět Antíka byť je jen 7 metrů vzdušnou čarou ode mě. (O škole ani nemluvě,ta budova ze mě vysává život.) Jak by to mohlo být lepší,když bude o kilometry jinde?! A co přesně je uklidňujícího na tom,že jste se poslední dobou neviděli?!
Jak teď spolu budeme chodit na kroužek?
Ke komu do okna se to vlastně zanedlouho budu dívat cestou ze školy?
Jak moc zlé to pro náš vztah bude?
Muselo to skutečně přijít? Má to být zkouška,kterou mám projít?
Bude Antík šťastný?
A ty Danny,budeš?
Co přijde dál?

...Už nikdy nebudu házet šišky na okno místo zvonění.Už nikdy nebudu slýchávat u domu štěkot Charlienky.
Už nikdy nebudu moci Antíkovi mávat do jeho okna na Nový rok.
A co když už to nikdy nebude stejné?
Co když to zase dopadne jako tehdy,před 4 roky,kdy já byla v sedmičce u nás na základce a Antík na gymplu.Téměř vůbec jsme se ten rok neviděli a strašně jsme se odloučili.Říkala jsem si od té doby vždy,že už nikdy v životě si něpřeju zažít takový rok,jako byla má 7.třída.UŽ NIKDY.
A strašně moc mi bude chybět naše společné pobývání v místech našeho bydliště-to místo,kde žiju,je krásné.Je to absolutní okraj Prahy,takřka vesnice,ale je tu fakt krásná příroda.Výhled na Prahu,stromy,lavička kde jsem fotila světlo mezi stromy....ano,já se odtud nestěhuji,ale bude to skoro totéž.Sama na tyhle naše společně obývaná místa nechodím.
Možná jsme se poslední půlrok bůhvíjak neviděli,ale víte jak uklidňující vždycky bylo pomyšlení,že váš brácha bydlí tak blízko,že by jste teoreticky k němu mohli doběhnout domů a být s ním během 90 sekund? A jak bezva bylo,že když jste si chtěli půjčit knížku od toho druhého,stačilo vám na tu chvilku i v 0°C jen tenká mikina? A víte jak fantastické bylo,když jsme si jako mladší povídali přes okna?-otevřeli jsme a stačilo trošku zvýšit hlas a mohli jsme normálně koverzovat.A stačilo abychom chtěli a mohli bychom otevřít jeden byť jen trochu okno či Antík balkon a i takhle přes stromy poslouchat hudbu na plné pecky toho druhého.Mohli jsme se dívat,jestli už je druhý doma.
Jak se můžu mstít sousedovi Antíka,když Antík,kvůli kterému jsem souseda ničila,už tu nebude? Asi se mu budu mstít už jen za jeho existenci.I to je zátěž pro celou ulici.
To,že bydlíme tak blízko byla vlastně naše jediná šance,jak se v poslední době aspoň nějak vidět.Teď bude i tahle šance pryč.
Vypadám jako děsná troska a taky jsem děsná troska,jenže po tolika letech,kdy se na druhém stanete závislý,je to strašný šok,na který vlastně ani neumíte zareagovat.
"Brácho...Jestli tohle čteš, tak se ti celým svým já omlouvám, že jsem ti to neřekl dřív, ale kdykoliv jsem na to trochu zavedl řeč, tvářil jsi se jako cestou na popravu a nechtěl jsem ti kazit delší čas, než je nezbytně nutné. Abys věděl, jak jsem byl chvílemi zoufalý, tak jsem i zcela reálně promýšlel variantu, že bych ti to prostě neřekl. Občas bych jel s tebou ze školy a pak to nenápadně otočil, řekl, že se u nás něco dělá a že se musíme sejít u vás nebo bych se na něco vždycky vymluvil, ale nakonec jsem se rozhodl, že by to vůči tobě nebylo fér.. Neber to jako tragédii, pořád se uvidíme, ve škole nebo jinde, dobře víš, že i když jsme sousedi, nevidíme se o moc víc, než kdyby jeden z nás bydlel co já vím v Brně a když se oba trošku budem snažit, moc se toho nezmění.. Budu někdy odpoledne jezdit s tebou busem nahoru a pak prostě zpátky. Tak promiň, doufám, že to pochopíš."
Neber to jako tragédii.Už před nějakými 7 lety hrozila varianta,že se odstěhuje.Už tehdy,ač jen po roce,co jsme se znali,to pro mě představovalo noční můru a tehdy jsem taky brečel...a to mi bylo 8.Jak by to mohlo být o téměř 8 let později lepší?
Navíc část toho textu je milosrdná lež.Nepojede se mnou domů ten kus navíc,protože bude mít jiný rozvrh než já a když už nebude,půjde na trénink koní (jak se mám naučit mít koně rád?!),takže nebude mít čas jet se mnou byť jen o dva metry dál.
Zcela reálně jsem promýšlel variantu,že bych ti to neřekl- jediná bytost,co ví,že jsem slabý a že to se mnou sekne....já...prostě jsem v hajzlu a víc než obvykle.
Už takhle musím řešit jeden svůj vztah a teď tohle.
TO NEMŮŽU MÍT KLID?!
Opět si slzím na stůl a podle hodin je čas jít do tanečních.
S rudýma očima budu vážně vypadat k světu....nebýt Anthonyho,včera bych asi udělala něco strašného.Nebýt Anthonyho,nebyla bych schopná jít do školy.Jeho úsměv mě opět zachránil a já té bytosti celou svou osobou děkuji za její existenci.Bez něj bych tu už nebyla.Neměla bych totiž pro co žít.
Danny
P.s.: A ŽÁDNÝ ZASRANÝ "NIC SE NEDĚJE,KLÍDEK" MI NEPOMŮŽE!!!