Duben 2012

Rock Hall of Fame - Press Conference (RHCP)

27. dubna 2012 v 19:40 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
...aneb článek číslo 2,doplňující ten minulý.
Press Conference se samozřejmě odehrávala před Acceptance Speeches (viz.minulý článek),nebo-li česky před proslovy,ale chtěla jsem dát přednost jednotlivým proslovům a tuto předcházející část zveřejnit až později,takže tak :)
Už jsem se nenamáhala překládat to z AJ do ČJ a mám hned několik důvodů-přeci jen,jazyk užívaný při této konferenci byl ještě o něco hrubší než při proslovech (-> takže se mi to nechce překládat) a navíc to není tak dlouhé ani složité,tudíž si to zvládne přečíst spousta lidí sama v AJ.

Na konferenci se (samozřejmě) ptali lidé na různé věci a první z otázek byla,jak by reagoval na přijetí do Rock Hall of Fame Hillel Slovak.Odpovědi se ujal Anthony:
"I don't really say that I can speak for Hillel, I think that he would have a good laugh. It would certainly mean something to him as he cared deeply about music and the love of the brotherhood of being in a band and being a creative force in the Universe, which he is and always will be… a part of everything we do. But I think more than anything he would probably make you laugh until you pooped your trousers."

Následovala otázka,jak vidí budoucnost a uvedení do síně slávy:
"We really care about being in the moment in the now, all of us do. We're very excited about playing music right now, just like we were in 1983. So it's a strange moment to stop and reflect, but it's very meaningful. It's full of love and crazy ass memories.
There's those surreal moments where it's just, 'But… we're going somewhere, how can we stop and take an award when really we're just half way there?'. But… it is nice to get together with people that we spend some incredible years with along the way, writing songs and playing shows in little theaters in sweaty little transvestite clubs and having the time of our lives just being raucous bastards and not giving a fuck, and just throwing down as hard as possible every night we stepped on stage or into a rehearsal space, and we still get to do it. And we're still getting better, still making mistakes and still talking to folks like you from time to time."

Další byla otázka,jak se vyvinuli během kariéry a co je čeká v budoucnosti.Na tu zodpověděl Flea:
"From the very beginning, no matter what aesthetic or what design people saw us from, we always had fun doing whatever we wanted (Not disregarding whatever anyone might want us to do), but the number one thing is just our love for music, and from the get go all we've wanted to do is to resonate the way that our own hearts beat with music and make our own music the way that we make it. And like Anthony said, that's all we're doing now every day.
We're on tour right now. Every fucking day I get up, I go down to the gig and I think, 'How can we uplift people tonight? How can we be better than we are?'.
I sit at the Piano before the show, I'm like 'How can we write the next song? What can I write that Anthony's gonna really fucking like, that we can make something beautiful.?'
We're still trying to crack the code man, I feel like we're still a newborn band, we're just working and focused on trying to be as good as we can be, and I feel like we've barely scratched the surface of what it's possible for us to be. (*) "

A závěrem řeč,kterou pronesl Chris Rock na jejich adresu po konferenci,při úvodu do síně slávy:
Chris Rock spoke about the first time he saw the Red Hot Chili Peppers, when he intended to see Grandmaster Flash in Philadelphia, but ended up walking into the wrong club…
"My friends and I were like, 'What the fuck is this shit? There's a lot of white people in here'.
They came out and I couldn't understand a fucking word they said, and they had socks on their dicks! I had never been to a white show before, so I thought all white groups put socks on their dicks. Years later, they're one of the biggest groups in the world and getting inducted into the Rock and Roll Hall of Fame. They have black ties on their dicks tonight.
They started creating songs in the early eighties man, lots of songs that never even came out before, like 'Jerkin' off to Farah Fawcett' you know stuff like that. But let me tell you about the Chili Peppers okay… If Brian Wilson and George Clinton had a kid, he'd be as ugly as fuck! But he would sell like the Chili Peppers. He'd be FUN-KY! Okay…
The Red Hot Chili Peppers are the quitisential California band."

(*) -Flea,chtěl jsi tedy jednoduše říct,že jste stále parchanti? :D Ale chápu,takhle to nezní tak poeticky :))
Bless your souls,rest in peace,
Danny

Rock Hall of Fame - proslovy (RHCP)

18. dubna 2012 v 20:54 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Rock Hall of Fame proběhlo v sobotu 14.3. a skončilo asi až v 1:30 ráno :)
Zatím jsem nenašla nějaký pořádný záznam průběhu,což mě mrzí,ale třeba to tam někdo dodá...dokonce se ani nedají najít pořádné videa z toho,jak jednotlivé kapely hrály svoje písničky! Koukala jsem i na Guns N' Roses a Beastie Boys a i pro ně existují jen nekvalitní záznamy-je to škoda,snad přibydou nějaká pořádná HD videa se záběrem na stage!
Nicméně se mi podařilo najít proslovy RHCP,takže je sem dávám-osobně jsem při tom,když mluvil Flea a Anthony brečela.I jen text mě dostal.A nebyla jsem sama-Flea osobně brečel rovněž a nejedna fanynka psala,že plakala,když Anthony mluvil o Hillelovi.

Projev Jamese Slovaka na počet jeho bratra Hillela
"Přebírám tuto cenu za mého bratra Hillela Slovaka. Nikdy nám nepřestaneš chybět. Hillel miloval hudbu, rodinu, přátele a své fanoušky. Byl více než hudebník, byl také inovátor,daleko za jeho současností. Oslavujeme a ctíme si jeho dědictví a úspěchy v jeho životě. "

Proslov Chada Smithe
"Není nic krásnějšího v životě než dělat to, co máte rádi. Moci cestovat a tvořit hudbu s bratry,které milujete. Jsem za to opravdu vděčný.
Naši fanoušci s námi byli od začátku až do poloviny, kde jsme teď.Je to zvláštní, protože se dnes večer díváme zpět za naší kariérou, ale my teprve začínáme...teprve začínáme,víte."

Projev Fleaho
"Vidím tu George Clintona a chci jen říct - Georgi, mám tě rád, chlape. Dr.Funkenstein,tolikrát jsi mi dal důvod žít. Tvůj život byl tak tvrdý...mám tě rád.
Lidé se mě často ptají,jak mohla naše kapela zůstat spolu tak dlouho,jsme spolu skoro 30 let.Víte,je tu spousta důvodů,nemůžu říci,že ego a peníze toho nejsou součástí,ale mnohem víc než to ohromně miluji hudbu.Všichni ti velcí rockeři před námi pro mě znamenají nesmírnou čest v této tradici.Každý den, každou noc před koncertem který máme, jsem na mých za*raných kolenou, modlím se k bohu, modlím se i k lidem, kteří přijdou na náš koncert, aby nás uviděli naživo.Je to více než cokoliv jiného, pálení, intenzivní touha ve mně hrát hudbu a ani v nejmenším případě se to nezmenšilo, jen to prohloubilo touhu jít dál.Jsme uvnitř svého vesmíru (*)...jsem ztracený.V tom momentě je každý ztracený,každý umělec,muzikant-zeptejte se někoho,kdo miluje to,co dělá.Dnes večer jsem mluvil s hudebníky,víte o čem mluvím.Když hrají jsou na jiné straně a jsou ztracení.Když jsem takhle ztracený,jsem skutečně odproštěn od všeho.A v tomto snu za svobodou je mé životní poslání.
Chtěl bych chvilku věnovat na počest Hillela Slovaka, který byl náš milovaný, drahý přítel, bez kterého bych nikdy nezačal hrát na baskytaru, kdyby mě o to nepožádal. Jamesi, děkuji ti za účast. Víš, on mi řekl, abych začal hrát na baskytaru, jammoval s ním, povídal si o tom,jak dělat hudbu. Miluji tě Hillele,navždy zůstaneš mým bratrem.Děkuji.
Chvilku bych také rád věnoval na počest výbornému hudebníkovi,Johnovi Frusciantemu....který byl významnou součástí naší kapely.Napsal pro nás tolik vynikajících sr***.Opustil nás s tolika úžasnými dary a propojením a prohloubením naší vazby-po hudební stránce změnil můj život navždy.A Chad a Anthony...miluji vás.Každý den jsem šťastný,že s nimi a s Joshem hraji.A Jack Irons a Cliff Martinez-jste kur** úžasní umělci.Díky za to,že jste s námi."

Anthonyho projev
"Seznámil jsem se s Fleam,když mi bylo patnáct.Myslel jsem si,že něco vím,ale moc jsem toho nevěděl.Říká se: být ve správný čas na správném místě-tak jsem byl ve správný čas na správném místě,když jsem ho potkal.Změnil můj život navždy a udělal ho lepším-a jsme stále spolu...
Další kluk,kterého jsem potkal v šestnácti a navždy mě změnil,byl Hillel Slovak.Tihle kluci věděli o hudbě,tvrdě cvičili.Jack a Hillel poprvé navštívili hudební školu ve stejný den.A já jsem nevěděl vůbec nic o nacvičování a hrání hudby,ale měl jsem rád tyhle kluky a oni mě pozvali do svého kruhu.
Brzy v historii Red Hot Chili Peppers jsem bojoval s některými démony a s drogovou závislostí.Moje kapela byla velmi trpělivá a soucitná ohledně mých problémů...jednoho dne bylo příliš pozdě, měl jsem kocovinu, upadl jsem do bezvědomí, a myslím, že Flea ke mně přišel, našel mě v malém jedno-pokojovém bytě nad pizzerií ​​a řekl: 'Anthony,jsi v pr**** a já nevím,co mám dělat.' Probral jsem se ze strnulosti a trochu protočil oči: 'Ale Flea,chtěl jsem být James Brown osmdesátých let!' A pohled do jeho tváře říkal: 'Do pr****,vždyť jsi byl,ne? Ok,půjdeme dál...' a on...odpustil mi!
Moji přátelé byli milující a měli dostatek odpuštění pro druhé a toto byl jen začátek mého tolikrát opakovaného žádání o trochu lásky a shovívavosti od kluků,kteří skončili jako moje rodina.
Nic se nemůže rovnat lásce k Hillelovi,který zemřel mladý.Víte,byli jsme mladí a žili jsme tvrdě,neškoleni ve způsobech života.A ztratili jsme srdce,duši a architekta Red Hot Chili Peppers v začátečním bodě,kdy se teprve připravoval změnit svou hudbou svět.
Hillel Slovak byl zábavný,krásný,stylový génius,přítel a kytarista a odešel od nás s něčím,co bylo...kapela, láska, touha pokračovat ve všem co děláme.Navždycky s námi zůstane a právě teď je tu s námi.A jako u mnoha věcí,když se dějí katastrofy,rodí se z nich nádherné věci-další věc,která se zrodila,byl vstup Johna Fruscianteho do kapely.Byl to ohromující mladý muž,Hillelův svěřenec,který patřil mezi mnohé jiné Hillelovy 'žáky' a jeho tvořivý duch nás vyhnal do nových výšin.Planul nadšením (*2) a je jedním z nejlepších umělců na Zemi a my měli to štěstí mít ho v kapele dvakrát a psát s ním hudbu.Jsme ti provždy vděční,Johne Frusciante.
Teď jsme s Joshem,který chce svůj projev o přijetí do Rock Hall of Fame přijmout tím způsobem,že dnes večer zahraje na kytaru.Josh je krásný,půvabný muž a nic mi nedělá větší radost,než s ním být v kapele.Popravdě,Chad,Flea a Josh jsou mými nejoblíbenějšími muzikanty na Zemi.
Mám velmi divokého otce a velmi mírnou matku a oba mě udělali tím,kým jsem.Chtěl bych poděkovat svému otci za seznámení mě s uměním,za inspiraci,abych byl volnomyšlenkář a mohl jít ven a najít to sám.Má velký podíl na tom,kdo jsem dnes a i když moje matka byla víc...mírná a zpomalující ohledně celé záležitosti, uvědomil jsem si o roky později, že jsem ji pozoroval po dobu asi 40ti let, kdy chodila do práce, jak se obléká a vystupuje na veřejnosti. A ona mě tak naučila,co je to obléknout se,vystupovat na veřejnosti, natáhnout si kalhoty a jít do práce každý den a uspokojení,které z toho vychází.Takže díky moc,mami a tati,oba vás miluji.
Byli jsme šťastnější než většina ostatních. Mohli jsme pracovat s některými z nejlepších a nejúžasnějších hudebních mozků,včetně člověka, na kterého se dívám právě teď, Ricka Rubina. Mám tě rád, Ricku. Sedí hned vedle George Clintona, kterého mám také moc rád. Oba kluci jsou pro nás splněným snem, byli jsme děti, a oni řekli: 'Kdybyste mohli mít kohokoliv ve světě jako producenta,kdo by to byl?', Řekli jsme 'George Clinton' a oni řekli: 'Ok'. 'Co?!',byli jsme překvapení. Další věc, kterou víme,je, že jsme byli v Detroitu v Michiganu,s Georgem. A tak to začalo,díky Georgi,jsi navždy přítel."

(*) -ve skutečnosti tam bylo "inside the groove",ale zkuste si to přeložit,když nevíte,co to slovo znamená.
(*2)- Doslovně "He was on fire",ale to se rovněž špatně překládá :)

Všechny ty proslovy jsem překládala já,zabralo mi to asi hodinu a půl :D.Samozřejmě,že jsem využívala jak nějakých kusů od slovenských fanoušků,tak oficiálního anglického textu a mým pomocníkem byl Google. I tak jsem ale mnoho věcí musela přeložit za použití mého mozku a zde vidíte výsledek-nic extra.Takhle to nepoznáte,ale hromadu vět jsem musela přeložit velmi volně,protože do češtiny příliš nešly.
Ale i tak buďte vděční,že to máte česky! XD
Na nějaký další komentář k projevům jsem už příliš unavená,jen se opět ukázalo,že Anthony umí nádherně mluvit a že to mnohdy trochu postrádá hlavu a patu. A jak on, tak Flea mě svým projevem dojali. Nestydím se,že jsem přitom brečela. Bylo to pro Hillela,tak co.
A v tomto snu za svobodou je mé životní poslání!
IxI

Teoretický průběh zítřejšího Rock Hall of Fame

13. dubna 2012 v 20:12 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Zítra budou slavnostním ceremoniálem uvedeni do Rock Hall of Fame Red Hot Chili Peppers a pár dalších borců,jako Guns N' Roses a Beastie Boys...Je to jedna z nejprestižnějších věcí vůbec,kam se hrabou nějaké ceny Grammy atp.
Na HBO bude 5.května vysílána upravená verze,což mě stíhá rozčilovat ze dvou důvodů:
1. Nemám HBO!
2.Proč až 5.5.?! To je za strašně dlouho! (Aspoň pro netrpělivou fanynku.)

Dle zdrojů to bude ze strany RHCP vypadat takto:

Bubeník Red Hot Chili Peppers v nejnovějším telefonickém rozhovoru na konci března prozradil, že kapela v rokenrolové síně slávy zahraje tři písně spolu s ex-bubeníky Red Hot Chili Peppers.
"Myslím, že zahrajeme tři písně. Nevím, které písně zahrajeme. Mohla by to být píseň Give It Away, spolu s dalšími bubeníky kapely Jackem Ironsem a Cliffem Martinezem, kteří se události zúčastní. Takže budeme tři bubeníci v jedné z našich písní "prozradil Chad Smith.
Smutné je, že bývalí kytaristé John Frusciante a Dave Navarro se nezúčastní ceremonií.

Uááá,doufám,že zahrají Give It Away,protože se 3mi bubeníky to fakt bude mít grády :).
Smutné hlavně je,že se neúčastní John Frusciante.Dokonce se už ví přibližně důvod,proč ten hajzl nepřijde:
Jak už déle víme, kytarista John Frusciante se ceremonie nezúčastní,Flea se k tomu vyjádřil: "Nemohu za něj mluvit, ale myslím si, že je v tom něco s jeho ex-přítelkyní".
Tak to je bezvadný,ne? John si nechá ujít něco tak prestižního plné tolika slavných lidí a s jeho snad ještě pořád kamarády proto,že ho odkopla holka?! Tak ať si pobrečí,napíše několik srdceryvných songů,ale ať sakra přijde!!! Já ho nechápu-člověk očekává,že to bude vážný důvod,proč nepřijde,něco jako krize v rodině,nedávná sebevražda,panická hrůza z lidí,nenávist k RHCP-ale to ne,pan John Frusciante se rozešel s holkou.
Tak doufám,že to byl nějaký velmi dramatický rozchod,abych mu mohla někdy do budoucna odpustit to,pokud zítra skutečně nepřijde.Co je pro změnu pozitivní je zjištění,že důvodem není konflikt se členy RHCP.
Otázkou samozřejmě také je,jestli je Fleaova informace dobrá,ale já bych tomu docela věřila.
Ještě jsem v souvislosti s úvodem do Rock Hall of Fame našla toto:

Kurátorský režisér rokenrolové síně slávy a muzea Howard Kramer ve videu ukázal kytaru bývalého kytaristy Red Hot Chili Peppers Hillela Slovaka.
Hillel Slovak kytaru rozbil na jevišti. Anthony Kiedis se odvolává, že je to jeden z jeho nejcennějších majetků.

Bohužel mi z toho není jasně,čí že je to nejcennější majetek.? Hillelův nebo Anthonyho? A proč se odvolává? Na co?
Na Youtubu jsem našla komentář,se kterým docela souhlasím:

It really sucks that John decided he's not going to participate in the RHCP induction into the Rock & Roll Hall of fame. He was such a huge part of the band's history & success. He wrote some of their biggest songs, was the longest lasting guitar player they've ever had, & also the best. Even better than Hillel, & I don't say that lightly, & as great a guitar player as Josh is, he's no Frusciante. I don't know why John's so uncomfortable attending, it's like he's ashamed of RHCP or something.

Nesouhlasím s částí o Hillelovi a jsem připravená kdykoliv a kdekoliv tvrdit,že Hillel byl lepší kytarista (a jakožto člověk bezpochyb) než John a obecně nejlepší vůbec.Důvod neúčasti už tedy tušíme,ale ten týpek má jinak pravdu...
Uvidíme,jak to bude.A doufám,že mi nějaký 'tubák udělá radost a dočkám se kvalitního záznamu z Rock Hall of Fame!

16.part

6. dubna 2012 v 21:44 | Danny |  Trosečníci aneb příběh do ČJ
Abyste si mohli odpočinout od RHCP,dám sem předposlední část mého a Evina příběhu :D

2. 2. 2010

Ráno jsme začali jako obvykle, snídaní a hádkou. Ale probíhala mezi Winry a Kaorem, já se do toho nemotal. Mám pocit, jako kdybych zaslechl vrtulník... Ale klidně to mohl být Kaoru a jeho hlasivky...
--
Zachránili nás! Zachránili nás!! Zachránili nás!!!
K večeru na pláž doletěl vrtulník, poté, co jsme díky tomu, že jsme ho slyšeli, rozdělali velký oheň a usilovně mávali.
Přistál kousek od přístřešku (kdyby ho zbořili, tak je snad pošlu zpátky!) a rozvířili písek, tak jsme nejdřív neviděli, kdo pro nás přiletěl. Z vrtulníku vystoupil pilot, jedna Japonka, postarší Japonec a kluk velmi podobný Kaorovi, svírající baťoh. Jakmile paní spatřila překvapeného Kaora, rozběhla se na dámu v nepohodlných botech oslnivou rychlostí. Objala ho, stejně i jeho zbytek rodiny. Jeho dvojče, myslím Hikaru, začal cosi japonsky štěbetat a potom z batohu vyndal podivnou růžovou hračku. Pochopil jsem - králíček Usagi. Když se tamti 4 dostatečně vybrečeli (+/- hodina), obrátili se na nás. Kaoru nám překládal to, co žvanila jeho máma: "Přiletí pro nás další nový vrtulník, do tohoto bychom se všichni nevešli. Zkontaktuji vaše rodiny, když mi dáte jejich čísla." S Winry jsme na sebe koukli.
"My už nemáme rodiny." Japonka po synově překladu chápavě a soucitně přikývla. Dále nám bylo sděleno, že nový vrtulník tu bude asi za 2 hodiny. Čekali jsme a paní a panu Kuchikiům jsme nastřídačku "vyprávěli", jak jsme tady žili. Hlavní slovo měl samozřejmě Kaoru, a jsem rád, že nevím, co říkal.Nejspíš nás pomlouval.
A poté, kdy už přiletěl druhý vrtulník, paní Kuchiki po dohodě s manželem řekla něco, co asi nedokáži napsat.
Chris

Co najdete,když (ne)hledáte

3. dubna 2012 v 20:07 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
To si tak vesele pátrám a zadávám do vyhledavače nejrůznější výrazy a hledám určité věci o Anthonym a vypadne na mě samozřejmě něco,co ale vůbec nehledám:

Vydáno dne 05. 05. 2006
Frontman kapely Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis by se už chtěl usadit a založit rodinu. K tomuto rozhodnutí ale nedospěl jen tak z ničeho nic - vedla k němu složitá cesta jak vystřižená z kroniky psychologické poradny.
"Před pár měsíci přišel šok. Rozešla se se mnou dívka, do které jsem byl opravdu blázen. Začal jsem přemýšlet, proč k rozchodu došlo, a najednou jsem si uvědomil svoje vady na charakteru.Jakmile mi došlo, jakým způsobem tyhle vady ovlivňují můj život, okamžitě zmizely. Šel jsem za svou bývalou dívkou a trpělivě čekal, jesli dá našemu vztahu ještě jednu šanci."
Nyní Keidis musí dokázat, zda je jeho psychická proměna trvalá. "Rád bych si tu dívku vzal a měl s ní rodinu," uzavírá.

Jo,jasně.Rozhodně.Předpokládám,že dívkou je Hadr.To teda potěš.A odkdy přesně je Anthony dostatečně vyspělý na to,aby mohl mít manželku? Jak sám řekl o pár let později (teď),když žádnou nenajde,tak se nic nestane a nemyslím,že by skutečně dokázal mít manželku.A byla by škoda,kdyby jeho manželkou bylo něco jako Hadr....pardon :D
Nebo další zajímavý kousek:

Vydáno dne 20. 03. 2006
Nová deska kapely Red Hot Chili Peppers Stadium Arcadium prý bude pro fanoušky překvapením. Jak upozornil frontman skupiny Anthony Kiedis, jde o zatím nejprocítěnější album, které se spoluhráči vytvořili. Všichni čtyři totiž byli při skládání skladeb až po uši zamilovaní.
"Když jsme ty písně psali, všichni jsme se zrovna zamilovali. Je to asi poprvé, co jsme se zamilovali takhle hromadně, během několika měsíců. Naladili jsme se tak na stejnou vlnu," řekl Kiedis s tím, že nové album bude vhodným doplňkem romantických schůzek.
Doplněk romantických schůzek? XD Jasně,jasně,už to vidím XD
Poslední extra kousek jsou videa se slovenskými titulky-lépe řečeno,titulky u rozhovoru o I'm With You.Kdo přežije knírek,může mrknout:
Flea & Joshie -Joshie je tak plachý,to by jeden nevěřil! Choulí se na tom gauči,že až vypadá menší než Flea...
Anthony & Chad 1:19-vy dva jste fakt dokonalí XD.No jo Anthony,když si z tebe nemůžu dělat srandu naživo já,tak aspoň Chad.