Říjen 2012

Básničky ze "šuplíku"

21. října 2012 v 18:14 | Danny |  About...
Přesněji řečeno, básničky z poznámek v iPhonu. Co já tam všechno nemám...
Obě básničky jsem napsala v srpnu (prosím, vrátil by někdo ten měsíc?), a pak na ně zapomněla - začnu tou starší:

Hlaveň u mého spánku
Hlaveň u mého spánku
Pojď a otoč se mnou stránku
Přijď a pomoz mi odejít
ať můžu jinde žít
Překleň se mnou hlubokou propast,
už žádný smutek, už žádná strast.
Neboj, slibuji ti, že to nebude bolet,
a když už, tak to bude jen krátký průlet.
Stiskni spoušť, pusť do mě chladký kov,
chci odejít, je třeba víc slov?
Zbav mě mého těla,
aby i bolest odejít musela
Poslední okamžik, prchavá chvíle,
a pak rovnou do cíle
Zmáčkni to, nebuď měkký...
Vždyť tu nemůžeme být navěky.
(11.8.2012)

Ta druhá je po jedné menší krizi, měla jsem takovou divnou depresi, ale obecně vystihuje mou současnou situaci i tak...

Vždycky jsem ho milovala,
chtěla jsem s ním spát,
objímat ho a při něm stát,
všechno co na očích mu vidím dát,
s ním se nekonečně dlouho smát
a dětské hry s ním hrát.
Teď tu stojím, nevím zda se bát,
co když zase začne moje srdce tát?
Nemůžu se ho zbavit, pořád ho miluji,
jenže čím víc, tím víc do propasti směřuji.
Nebudu mít manžela, partnera anebo syna,
a bohužel je to jen a jen má vina!
Byl a jsi moje všechno,
jenže tahle sladká fantazie se neopouští lehko
Dám si tu jízdu pokaždé ráda znova,
ale takhle budu navždy vdova
Neschopná mít skutečného parťáka,
platonická láska ze mě udělala chcípáka.
Ty za to nemůžeš, však já to vím,
to jen já si to činím zlým.
Umírat sama,
to jsem nikdy nechtěla,
ale díky, zlato, za to že jsem tě měla!
(29.8.2012)

Můj slang

13. října 2012 v 23:21 | Danny |  About...
Zcela vážně jsem se rozhodla vypsat sem moje vlastní výrazy,které používám a nezasvěceným (tedy všem kromě mě :D) nemusí dávat smysl.

SLANG × ČJ
-hacknout comp = rozbít/zaseknout/přeplnit počítač
-"za-pět-minut-do-Bohnic" = šílené
-vysokointeligenční & nízkointeligenční = inteligentní & hloupé (to ještě zní normálně :))
-denní dávka debility = hloupé chování (moje),často se odehrávající v jednom časovém úseku během dne
-mít extázi = nebezpečná blažená nálada vypadající jako zfetování,často tento výraz používám u RHCP
-oka,oke,okay,okey = ok (žádné oči nebo tak něco :D)
-být na moll = být opilý/á ale ne z alkoholu nebo jiné drogy
-infá(če)k = informační článek,většinou informujícího formálnějšího charakteru
-megasuperextravelký atp. = jedno české přídavné jméno mi nestačí,slovní zásoba neširoká-> vylepšeno
-vysokootáčkové (popř.vysoké otáčky) & nízkootáčkové (popř.nízké otáčky) = příliš náročné/rychlé/zběsilé/nesnesitelné (často všechno dohromady) & pomalé/utlumující
-Od Á až po Železo = Od Á po Zet ,jde o můj návyk z jedné reklamy /reklamy lezou na mozek/
-Chyba systému/Syntax error = chyba,špatně
-akutně nutně = okamžitě
-krachnout = zdevastovat, selhat
-kiksna = krám
-krám = v mém podání cokoli,co v daný moment neplní svou funkci či překáží
- idiotní = hloupý
- "Nejsem lidi!" = to říkám často, když někdo začne větu "Lidi, ...". Ani nevím, proč to říkám, spíš chci jen tak mimochodem zdůraznit, že jsem bytost, ne člověk.
- "chlapečci" = označení pro typ kluků/mužů (až na to, že oni to jsou ve výsledku taky kluci a ne muži), který se mi povětšinou líbí - roztomilí, jemní, mírně holčičí, vypadající mladší než jsou (výpis fyzických vlastností, zbytek se liší)
- exkokain = můj vnitřní svět, který má dokonce společné věci s realitou, je poprášen takovou cukru podobnou drogou, jménem exkokain. Název vznikl z kombinace kokainu a extáze, ono to má takové účinky - veselí, sílu, úlevu, bezstarostnost, lásku, jiný druh prožívání. Ta droga není v prodeji, jsem jediný dealer, museli byste si přijít...
- Californicationland = pěkné, vymyšlené místo, s horami posypanými exkokainem a hlavní pozici v mém životě tam zaujímá můj dokonalý Anthony, pak je tam samozřejmě klid, krásně, plno lásky, štěstí, prima oceán, surfařská prkna, pestře zbarvená obloha, vykreslená nejrozmanitějšími barvami, dostatek materiálních i těch duchovních věcí, prostě krása. Welcome. A nezapomeňte se zout.
- moje princezna = Anthony. Jak jsem na to přišla? To jsem viděla pár fotek, kde je převlečen do ženských šatů a má dlouhé vlasy a v ních copánky, všimla jsem si, jak je v některých směrech takový holčičí, a pak jsem k tomu zrovna v to období psala (a ještě píšu) příběh, kdy je hlavní postavou zrovna princezna.
-> Kdo je ten báječný Anthony? Seznamte se. Není krásný jen zvenku, ale i zevnitř. Však víme.

EDIT
UtT = Under the Text = Post scriptum = P.S.

P.s.: Jestli jsem normální? ... Však víme!

Zrušte někdo vztahy!

10. října 2012 v 17:22 | Danny |  Kecy,kecy a asi zase kecy
Který idiot vymýšlel něco tak komplikovaného jako vztahy?
Nejradši bych dneska zpřetrhala všechny vazby se všemi lidmi a někde o samotě umřela.
Dokonce jsem v tak divné náladě, že bych se dokázala pořezat nebo rovnou zabít nožem, na což jsem doposud nikdy neměla tu správnou odvahu (správnou?). A že máme takové krásné keramické nože...bože, já strašně melu. To je jedno. To byl úvod.
Mám toho opět plné zuby a opravdu, ale opravdu mě to absolutně nebaví. Jako kdyby nestačilo, že jeden z rodičů má partnera, který má poslední dobou takové sebedestruktivní chování, takže hrozí, že možná až se zase praští do hlavy, tak to nepřežije, jako kdyby nestačilo, že kamarádka se rozešla se svým klukem a je z toho špatná, že já nevím, jestli se mi líbí jenom kluci nebo i holky, že nejsem schopná se do žádného kvůli dokonalému Anthonymu zamilovat, že se mi vyhýbá z mně neznámého důvodu kamarádka, že jsou prostě všichni nešťastní a já z nich. Ne, to je prosím málo a totální nedostatek, to se muselo ještě vystupňovat.
Ten kluk, se kterým jsem (ne)chodila /aneb náš podivný vztah-nevztah/....když jsem se s ním rozcházela, a že je to teprve měsíc zpátky, měla jsem ze sebe docela špatný pocit. Že někoho opouštím proto, že nemáme stejnou víru a jsme strašně odlišní. Lépe řečeno, že on věří ve vědu a já v ezoterické věci. Tohle ve vztahu prostě nemůžu překonat nebo opomenout, potřebuju partnera, se kterým budu ohledně víry na tom stejně, detaily se lišit mohou, ale jde mi o ten základ. Reinkarnace, energie, duše. Já to u toho protějšku prostě potřebuju, tečka. Už jen proto, že kdybychom spolu žili v bytě a já tam dělala jakési podivné mávání rukama ve vzduchu a učila se jak vidět aury, zatímco on by seděl u rozbitého letadýlka a ptal se, proč odháním mouchy tak podivným způsobem, asi by nám to dlouho nevydrželo. A já se nevzdám své víry jen tak. Asi jsem kráva a budu do konce života sama, protože Anthony nepřijde (on nepřijde...to zní tak krutě. Už to takhle nikdy neřeknu!). Můj úžasný Anthony, kdy máme podobnou víru, dokonce v něčem podobnou povahu, kdy má všechny ty vlastnosti, které chci, prostě je dokonalý. Proč jsem tady v ČR potkala zatím jen 2 typy kluků? Buď prima kluky, co mě absolutně nepřitahují, nebo hezké kluky, kteří jsou ovšem něco příšerného jako lidi?
No, to jsem děsně odbočila. Prostě jsem se s tím klukem rozešla a měla jsem kvůli tomu špatný pocit, že ho opuštím kvůli své víře, a pak protože mě vůbec nepřitahuje a že jsem stále vášnivě zamilovaná do mojí princezny, plus jsme se pořád hádali a lezl mi na nervy. To jsem si říkala, jaká jsem zlá, když někoho opouštím kvůli Anthonymu a víře, a ono houby, nejsem tak zlá. Milý a vážený ke konci našeho (ne)vztahu, kdy se to začínalo bortit, byl zamilovaný (a stále nejspíš je) do mojí kamarádky! No - what the fuck?! Proč ze mě oba dva nechali udělat takovou píču, co se s tím klukem ještě den před vytouženým koncertem schází, aby mu předvedla práci reiki a dala mu tak poslední šanci, než ho opustí, popřípadě při úspěchu neopustí? Proč mi to ani jeden neřekl?! PROČ ZE MĚ DĚLALI DEBILA? A teď mi to milostivě prozradí jako největší tajemství a ještě jen díky náhodě? Fakt děkuju. Mohla jsem strávit ten den a ty dny potom úplně jinak, kdybych věděla, že ji miluje...(a ona jeho ne)
Jak si vůbec ty lidi představují říct mi, že jsem svině a přitom mi za zády udělat tohle? Kde kurva berou tu povýšenost říct mi, že jsem dle jejich názoru v jádru mrcha a zatajit mi tohle, abych byla za kreténa? Kde berou do píče tu odvahu?
Připadám si podvedená a také jako největší idiot, co kdy chodil po Zemi. Co když další věci byly jinak a jeho slova lež?
Já bych se šla zabít...a nejlepší je, že v takovýhle situacích se vždycky objeví milí a sympatičtí kamarádi nebo rodina, kteří mi klidně řeknou, že jsem parchant, že jsem zlá, zákeřná, protivná a přímo ďábel sám. No je snad s podivem, že se při všech těhle komplikacích nechovám mile a vybuchuju? To jsem asi úplně vadná, co? Jasně, jen do mě, neměl by někdo další problém nebo kritiku? Vždyť jsou to jen maličkosti, že jo. To já jsem prostě jen zlý negativní člověk a tohle celé je děsná brnkačka. Of course.
P.s.: že strašně plácám? Tak to já vždycky...

A bit of everything: All the Right Moves

9. října 2012 v 21:36 | Danny |  Nějaký decibel, nějaká melodie
Písnička, kterou měl vlastně vždycky daleko radši můj brácha než já a která mi ve složce v PC spíše zbyla z nostalgie, aneb One Republic a jejich správné kroky...


Nejdřív jsem zkoukla video, a pak jsem šla prozkoumat text All the Right Moves a teprve z překladu na téhle stránce jsem správně pochopila, o čem ta písnička je. Moje původní verze zněla, že je to o falešných přátelích, ale ono je to spíš o tom být loser, nebo prostě ten dole, co je opovrhován těmi rádoby dokonalými. A až po přečtení textu mi i docvaklo ztvárnění klipu, proč je tam kapela na plese, kde mají všichni masky...pokud jste angličtiny neznalí jedinci jako já, co jsou rádi když pochopí název písničky, doporučuju postupovat pořadím písnička->text->video :D
Jinak je to pěkná melodická písnička, co ve vás uvízne hned napoprvé....ale nebudu teda tvrdit, že je to něco převratného.
Nicméně ano, líbí se mi :)
A vám?