Květen 2015

Vyřizování víza, maturita

23. května 2015 v 21:51 | Danny |  Danny chce být au pair v USA
29. 4. jsem se oficiálně dohodla s host mum Tere (Bostonští, první rodina), že jsme match.
Visa pack s instrukcemi, jak žádat o americké vízum, mi přišel od agentury už někdy 4. 5.
Jenže protože jsem měla ještě před maturitou, neodvažovala jsem se žádat o vízum a taky se mi nechtělo platit 160 dolarů předem, aby se mi pak nestalo, že nesložím maturitu. Tím pádem bych jela maximálně tak někam do Prčic.
Ve středu jsem ale prošla posledními dvěma maturitními zkouškami a pokud stav mé nahluchlosti nepokročil do kritického stádia, kdy bych byla schopná misinterpretovat své výsledky, tak bych měla odmaturovat se čtyřmi jedničkami a jednou dvojkou (ehe, němčina). *takhle maturují bozi, vážení*
Tudíž jsem se předevčírem pustila do online vyplňování žádosti DS 160, která je teprve prvním krokem k obdržení víza.
No upřímně řečeno, jestli takových kroků bude ještě víc, tak to dojdu leda tak do hrobu.
K vyplnění tohoto na dvě hodiny dlouhého dokumentu potřebujete mimo jiné také fotografii atypického rozměru, 2 inch × 2 inch, tj. asi 5,1 cm na 5,1 cm. Plus ještě fotku pasového formátu potom pro ambasádu.
Což samozřejmě znamenalo návštěvu nějakého foto centra, jelikož takovéhle fotky doma neprovozuju. Jak známo, pasové fotky ani jiné fotky, od nichž zpravidla potřebujete jen 1 kus, nikdy nedělají jen po 1 kuse.
To vás musí oškubat, takže musíte zaplatit aspoň 4 kusy - tudíž mě fotky mého vyjeveného a rozcuchaného já stály 200 kč. Ayy.
Fotky jsem tedy naskenovala a pak jsem dobré dvě hodiny vyplňovala ten kouzelný formulář. Je to vážně nekonečně dlouhé.
Ve třetí čtvrtině jsem se ovšem dobře bavila nad otázkami typu:

"Have you ever or do you intend to provide financial assistance or other support to terrorists or terrorist organizations?"

Tak samozřejmě.
Asi tím chtějí naznačit, že s tím nemá člověk mít nic společného, ale prostě... :D
Po polovičním oslepnutí z nonstop zírání do obrazovky a asi tak desátém vyplňování čísla pasu přišlo na řadu ještě zaplacení vízového poplatku a sjednání data návštěvy ambasády. Hurá.
Podle instrukcí v mailu od agentury jsem měla získat jakýsi doklad o zaplacení vízového poplatku, což se jaksi nestalo. Peníze odešly z účtu, transakce je viditelná v bance, no ale stránka mi žádný "receipt" nenabídla.
Naštěstí mám to číslo, bez nějž by to prý bylo fakt v pytli, takže bůhví, jak tohle vlastně funguje. Tak ale asi vytisknu náhled na svůj účet a to bude muset ambasádě stačit. Jestli jsem poslala 3840 Kč někam do hajzlu, tak to si mě teda nepřejte.
Ale agentura říká, že je to v chillu, tak snad jo. (*někdy mi haprují mluvící schopnosti, huh*)
Třetího června mám na americké ambasádě rande, doufám tedy, že dostanu vízum.
Těším se na svoje Bostonské.