Červenec 2015

Týden do odletu

20. července 2015 v 12:44 | Danny |  Danny chce být au pair v USA
Už mám letenku, ha!
Jela už ji má několik dní, takže jsem umírala nervozitou, proč já ji ještě nemám. ŘÍkala jsem to host mum a ona jen tak vševědoucně pokývala hlavou, řekla že v agentuře jsou vždycky "buďte v klidu", ale že v reálu jsou dost disorganized a že jim zavolá a že i já je mám otravovat.
Světe div se, hned ten večer jsem měla neoficiální verzi letenky, odeslanou od koordinátorky. Host mum Tere umí zázraky.
Dneska, po víkendu, mi dorazila i oficiální verze a už vím, že poletím ještě s jednou slečnou. Díky bohu!
Jela to má dobré, protože je Němka a letí z Hamburgu, tak s ní cestuje deset dalších holek. Ale já taky mohla letět sama.

Jo, Jela....dostala jsem na ní kontakt od current au pair v mojí host family, protože Jela poletí taky do Bostonu a bude nahrazovat kamarádku téhle current au pair v mojí rodině. Takže letíme ve stejný den a budeme bydlet asi 20 minut cesty od sebe, takže docela nutnost skamarádit se.
No...Jela je fajn, o to nic. Ale konverzaci vždycky musím vést já, což ve mně automaticky vzbuzuje pocit, že o mě jinak nemá zájem. Navíc jsme dost odlišné.
Ono teda těžko najít někoho, kdo by mi byl podobný, protože jsem stále velmi podivná (a učím se užívat si to, protože to se musí), ale tohle není ani podobný vesmír. Ovšem shodly jsme se aspoň na Disney filmech, takže fajne. Je hodná. Jen prostě nevím, jestli to bude fungovat.
Z toho důvodu už mám rozhodnuté, že poletím v jednom ze svých triček s Red Hot Chili Peppers jakožto vizitkou "chci kamarádky s podobným hudebním vkusem" :D
Nechápejte to blbě, samozřejmě nemusí mít nikdo podobný vkus, ale bylo by to o 90% lepší, kdyby měl, protože už jen tím člověk naváže skvělý konverzace a vždycky se má o čem bavit. A je vyšší šance, že to bude někdo podobného ražení.

K letu...poletíme přes Polsko, eh. Doufala jsem, že od nás létají přímé lety, no ale očividně nelétají. Nebo možná ano a agentura prostě jen koupila nejvýhodnější letenku, co jim přišla pod ruku.
Takže poletím hodinu do Varšavy, o téměř 3 hodiny později pak poletím z Varšavy do NYC. Ten přestup mě děsí.
Taky poletíme 9 hodin, plus ta 1 z Prahy do Varšavy. No to potěš.
Aspoň, že se k nám v Polsku připojí další tři slečny. Hodíme na ně čtení cedulí v polštině, ha. (Je mi jasné, že tam jsou i v AJ, ale lepší mít někoho, kdo rozumí aspoň jednomu jazyku na 100%)

Balení kufru mi připadá jako nadlidský úkon. Hodím tam pár triček a tři košile, ručník a tašku s kosmetikou a najednou to má už 17 kilo??? A to tam ještě nejsou boty, z čehož jedny jsou vagabondské polobotky, které jsou dost těžké. Je to v pytli :D

Míň než měsíc do odjezdu

2. července 2015 v 17:40 | Danny |  Danny chce být au pair v USA
Vízum je dávno vyřízené a natištěné v mém pase a já už jsem jak téměř hotová se vším zařizováním, tak hotová ze všeho zařizování.
Od konce června se jen točím v kolovrátku různého papírování a shánění. Teprve předevčírem jsem objevila, že mi přestane platit občanka za půl roku. Nová se dělá asi měsíc a já odlétám 27. 7. Super. Ale prý by mohla být už za 3 týdny, tak snad.
Komunikuju s current au pair Nelou od Bostonských a zařizuju všechny věci okolo. Změny s mobilním operátorem a především tarifem, zařizování v bance, jít na prohlídku ke všem možným doktorům (pro jistotu)....je toho moc. Taky se snažím scházet s kamarády, které chci vidět, ale moc se to nestíhá.
Do toho se narychlo snažím naučit aspoň základně vařit :D
Co jsem počítala, cena všech nutných výdajů za celou tuhle au pair věc zatím je 16 818,-
Ahaha.
Každopádně, z těch různých poplatků a podobných věcí by to měla být finální cena. Takže na tolik vás to asi tak vyjde, pokud máte stejnou agenturu a podobnou situaci (více info v předchozích článcích).
S Bostonskými jsem dlouho nemluvila, protože host mum Tere je vytížená (tak vzhledem k tomu, že je právnička...), takže doufám, že brzo začnou komunikovat, už je to jen něco lehce přes 3 týdny do odletu. Pravá zábava bude zabalit kufr.
Těším se a bojím se zároveň :D

Vzhledem k vysoké ceně "insurance" (tak a teď mi to vypadlo česky...eh), které se musí platit agentuře, jsem si urychleně našla brigádu a pracuju v Cinema City jako barmanka.
Dělám tam sice jen 14 dní, ale mám toho akorát tak dost. Nikdy jsem neuměla dobře počítat, takže přepočítávání kasy a produktů na baru je pro mě čiré peklo a kvůli neustálým chybám mě nenávidí manažerka....taky nemám ráda buzeraci, takže jsem zjistila že za A) to není nic pro mě a za B) jsem nepřizpůsobivý zmetek, který je absolutně nezaměstnatelný :D
Ach jo. Ale je mi to docela líto, protože ač se někteří zákazníci chovají s prominutím jako absolutní debilové, tak mě práce s lidmi v tomhle prostředí docela baví.
Jenže 5-6 hodinové směny bez pauzy, kombinace zákeřných lidí a mé neschopnosti sčítat z toho dělají něco, co ne tak úplně zvládám. Takže zítra nejspíš dám výpověď.
Ale bacha, jako totální ne-kafař jsem se naučila dělat latté a cappucino v tom Nespresso kávovaru :D
Taky jsem nikdy nedělala toast nebo neotvírala pivo, dále zvládám připravit kotel popcornu a přimontovat hadičky k zařízení na nápoje, takže k něčemu to přece jen dobré bylo. Jsem ráda, že umím něco nového.
No, to sem sice v podstatě vůbec nepatřilo, ale on mě normálně nikdo neposlouchá, proto to napíšu aspoň sem. Tady si to zase nikdo nepřečte, ovšem tak já budu mít dojem, že jsem si popovídala.