Duben 2016

Asexualita

10. dubna 2016 v 21:56 | Danny |  About...
Už je to téměř měsíc, co jsem měla první a poslední rande s hochem, který na mě vybalil něco, co ve mně doteď hlodá. Prohodil na naší první schůzce něco o tom, že už dlouho neměl sex a já s upřímností sobě vlastní na to povídám: "Tak teď je asi ta pravá chvíle ti říct, že jsem asexuální." A světaznalý pětadvacetiletý mládenec na to povídá: "A seš si jistá, že prostě nejseš lesba?"
...
Ach jo. Takže tak nějak pro osvětu českého obyvatelstva (na sociálních sítích ovládajících doménu .com je toho dost) bych asi mohla aspoň ze svého pohledu poznamenat, o čem asexualita je.
Asexualita je definovaná jako absence sexuální touhy / přitažlivosti k někomu či nedostatek zájmu o sex. Není to nemoc, nejsme ufoni, neznamená to, že necítíme k nikomu nic.
Asexuálové zahrnují široké spektrum od těch, kteří sex klidně mají, jen ho "nepotřebují" až po ty, které byť jen samotná představa odpuzuje. Stejně tak to platí se sebeuspokojováním.
Mimochodem, pro všechny ty borce, který vždycky rozhlašujou, že úplně každý se uspokojuje a lže ten, kdo tvrdí opak: já ne. A klidně to můžu odpřísáhnout na smrt kohokoliv - zkoušela jsem to tak jednou dvakrát a absolutně to nechápu. Nic to se mnou nedělá. Je to pro mě nudný a zbytečný.
Jak asexualitu poznáte? No, sama pořádně nevím. Jedním z vodítek je, že místo sexu byste radši dělali něco jinýho, vlastně cokoliv jinýho. Nejste si jistí, jestli vás milování se zajímá. A za sebe říkám - když je člověk "late bloomer" a to se ani po letech nezmění. Když mi bylo 15-17 let a některé moje kamarádky o tom už mluvily, tak jsem si prostě říkala, že mě to asi ještě nebere a teprve do toho dorostu. V osmnácti už to ve mně hlodalo, protože přece jen, spousta lidí o tom mele dnem i nocí už ve čtrnácti letech.
No a loni jsem nějak došla k tomu, že v devatenácti už to asi nijak nedoženu a nejspíš teda budu asexuální. Jinak ale nevím, jak to vypadá z opačného pohledu a nikde na internetu to nemůžu dohledat: co cítíte, když vás někdo sexuálně přitahuje? Jako že vím, co se děje pánům fyzicky, když je někdo přitahuje, ale cítíte něco taky jako pocit? A jak to vypadá u dam? A jak funguje následující: když vidím někoho, kdo je doopravdy pěkný, cítím k němu automaticky sexuální touhu a naopak, můžu ji cítit i k někomu, kdo mi hezký nepřipadá, ale něco v těle vyvolává touhu po mlování se?
To jsou naprosto seriózní dotazy, já to nevím.
Asexualita může být buď sama od sebe, nebo ze špatných zkušeností / zážitků. U mě osobně...možná to ve mně už bylo nějak přirozeně, ale jsem si jistá, že za to z velké části (možná úplně) může přesexualizovaná televize a média. Cpou to dětem do chřtánu na každém kroku, kam se člověk podívá. Reklamy na *uh, ani ten článek nemůžu dopsat bez červenání* erekci klidně v pět odpoledne, kdy se koukají i školkový děti. Všude samý články, tipy, narážky a ty proklatý vtipy, z nichž pořád 50% nechápu a dalších 50% neshledávám zábavnými. Takže jo, televize mi to všemi těmi filmy a narážkami znechutila na něco, co mi připadá jako zvířecí a primitivní. Sice chápu, že to asi může být i jiné, ale ono to tak teda moc nevypadá.

FUCK FAQ
1. Když jsi asexuální, tak jsi automaticky lesba / gay?
Ne, kriste. Samozřejmě, člověk může být homosexuální a zároveň asexuální, ale to není podmíněné. Já jsem třeba (víc) na kluky.
2. Takže nikdy v životě nechceš mít sex?
Někteří ho můžou chtít vyzkoušet, jiní ne. Já to určitě zkusit chci, ale rozhodně ne s kýmkoliv, vzhledem k tomu, co to pro mě představuje za úskalí. Ale věřím, že kdybych měla někoho, kdo se mi esteticky 100% líbí a mám ho hodně ráda nebo ho dokonce miluju (crush ze střední či Anthony Kiedis), tak se mi to hnusit nebude. Možná by se mi to i líbilo. Ale dokud nezkusíš, nevíš.
3. Jsi asexuální, pokud jsi ještě nikdy neměl(a) nebo naopak už měl(a) sex?
Vzhledem k definici - pokud tomu rozumím dobře (a věřím, že teda zase tak tupá nejsem, i když k tomu mám blízko), tak se to zakládá na tom, jestli pociťuješ sexuální atraktivitu k někomu. A protože nevím, jak to má působit, tak to nejspíš nepociťuju. Tudíž nezáleží na tom, jestli to člověk provozuje či nikoliv, ale jestli po tom touží.
4. Když se sebeuspokuju, můžu být asexuální?
Internet říká, že ano. Zase to bude o té definici.
5. Cítíš vůbec něco? (Na to se mě zeptal ten boy. Idiot)
Samozřejmě, nejsme stroje! Nedostatek sexuální touhy nerovná se neschopnost milovat! Opačné pohlaví se mi líbí, některé dokonce miluju. Cítím k ním i hodně fyzického - líbala bych je (kdybych to uměla), objímala a vodila za ruce, klidně bych s nimi šla do půl těla. Jen ten zbytek by se dal překonat pouze v případě bodu 2, asi.
6. Moje osobní fuck faq - najdu si někdy partnera, když jsem asexuální?
Já nevím. Doufám, že ano. Jen se bojím, že většina kluků mě prostě bude podvádět a spát s jinýma, se kterýma to půjde, když to zjistí. Protože asexuálních kluků asi moc nebude...mám smůlu. Jsem ugly a ještě asexual.


Užitečné: asexuality "test" (ačkoliv se to moc otestovat nedá, tohle člověku může napovědět)

Nejsem nemocná, nejsem Sheldon Cooper, nevadí mi to, nepostrádám to, nepotřebuju to. Jedíné, co mi vadí, je, že je na to společnost až přemrštěně zaměřená a že budu mít problém najít partnera. Toť vše.
Tohle jsem napsat musela. Klukova reakce na tohle prohlášení mě sejmula, takže tohle je takový úklid po jeho emocionální vraždě v mých polích.