Danny jede do Kansasu za Dorotkou, snad nepotká tornádo

1. ledna 2018 v 17:15 | Danny |  Studium v kukuřičných polích Kansasu
Danny možná nepotká tornádo, ale turbulence a dva inche sněhu asi dost pravděpodobně.

Někdy před tři čtvrtě rokem jsem se přihlásila do výběru na semestrální pobyt na Kansas State University pod záštitou Univerzity Karlovy a teď v lednu se hodlám sklidit....sklidit plody svého úsilí, nebo taková nějaká pozitivní sebestředná blbost.
Proč Kansas, ptají se mě vždycky.
Tak nejdřív, proč vůbec jet na semestr do zahraničí: protože nástup na vysokou školu v ČR byl argument pro mě samotnou, abych mohla jet studovat do ciziny, jelikož tímto způsobem je to ta nejpřístupnější cesta. Aha, haha. To je argumentace kruhem (nebo taky něčím úplně jiným), co?
Proč jet do USA: protože tam bydlí Anthony. Ano, i po všech těch letech jsem obsessed fan a tímto zdravím Aničku, která mi v 16 letech řekla, že jsem na platonickou lásku stará. Aha, haha. Tak po 5 letech furt stejný. Ano, Anthony K. pro mě vždy bude důležitý (a já pro něj neznámá, to jsou ty neměnné), ale ač to mému romantickému srdci nerada přiznávám, motivace jsou (i) o něco sofistikovanějšího charakteru. Myslím, že jejich vzdělání třetího stupně je skutečně kvalitní. To samé si sice nemyslím o vzdělání prvního a druhého stupně, ale proto jsme se tu dnes nesešli, že jo... Sešli jsme se, abychom zde uctili památku jednoho imbecila, který si myslel, že s úzkostně-depresivní poruchou, deficitem znalostí i známostí a automatickými výpadky paměti dokáže uspět v zahraničí. Nyní zahraje nebožtíkova nejoblíbenější *Blood Sugar baby, she's magik, sex magik, sex magik* Cože? *still ace, tho*
No a Spojené Státy jsou velké a zkoumáníhodné, ač zároveň politováníhodné, protože ano, vím, jak to tam chodí. A ne, nevím, proč lezu dvakrát do stejného bahna, když poprvé mě skoro utopilo: aneb Danny chce být au-pair v USA (humorné čtení na halloweenskou noc)
Proč do Kansasu: protože přihlášek do USA jsem si všimla pozdě nebo nevím co a už byl jen New York, New Orleans a Kansas. A to máte jednoduchý - New York chtějí vždycky všichni, a tak se tam dostanou jen ti nejnadanější. Danny is out. A také je extrémně drahý. Neworleanská univerzita zněla slibně, ostatně město to musí být krásné a je známé, ale jejich univerzitní stránky jsou tak zmatečné a fugly (= fucking ugly), že jsem je tak nějak vyřadila z výběru. Taky proto, že jsem se v nich absolutně nevyznala. Takže pro všechny PR zaměstnance univerzit a jiných škol: chcete-li studenty, dělejte jednoduché stránky. Chcete-li chytré studenty, pokračujte ve své dosavadní činnosti.
A tak mi zbyl Kansas a hele, co si budem - Kansas State University sice může být stokrát uprostřed pole, ale podle stránek a veškerých recommendations od ostatních Čechů vypadá opravdu krásně. A prý to ani není kukuřičné pole a široko daleko nic. Takže letíme za Dorotkou. Za 3 dny. Žalostně nestíhám.
Mám strach, samozřejmě, že mám strach. Hlavně z toho, že se znova mentálně zruinuju a to už nepotřebuji, díky moc. Kdyby mě to rovnou zabilo, tak je to super, ale postupné zhoršování? Nope. #shutupyouedgelord
Ale co, trénovala jsem na USA čtyři měsíce tím, že jsem v rámci programu pod UK žila se třemi Američankami, které v Praze byly na studium na jeden semestr. A že mě jejich hloupost téměř dohnala k něčí vraždě :D
Tudíž se tu po dvou letech scházíme, abychom opět oživili mé neperiodické a nesourodé zápisky "z cest". Get ready.

Pozn.: Celý článek se dal shrnout tak do dvou vět, co? Nevadí, aspoň jsme si početli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama